Заява Світового Конґресу Українців до Міжнародного дня прав людини

10 грудня 2013 р.

“Щоб бути вільним, не досить скинути ланцюги,
але й слід жити, поважаючи і зміцнюючи свободу інших”
Нельсон Мандела

Заява Світового Конґресу Українців
до Міжнародного дня прав людини
Світовий Конґрес Українців приєднується до міжнародної спільноти у відзначенні Міжнародного дня прав людини 10 грудня 2013 р.

Без усякого сумніву, є багато причин, щоб возвеличити досягнення світової спільноти з того часу, як у цей день 1948 р. Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини як універсальний стандарт здобутків для всіх людей і всіх народів. Однак ще й тепер є багато порушень прав людини у всьому світі.

Парадоксально, але в Міжнародний день прав людини народ України продовжує стояти на Євромайданах від 24 листопада 2013 р., щоб продемонструвати, що порушуються його права та підриваються його свободи. Український народ відстоює право реалізувати своє прагнення жити в демократичній і європейській країні. Однак владні структури України і досі не почули його голос.

30 листопада 2013 р., щоб змусити цих мирних демонстрантів мовчати, проти них застосували  силу. Ситуація в країні залишається напруженою, оскільки частина протестуючих залишається під вартою та продовжують надходити повідомлення про тиск на журналістів, студентів, представників громадянського суспільства і опозиції.

“У цей день, який щорічно пригадує про обов’язок захищати гідність і права людини, Світовий Конґрес Українців закликає міжнародну спільноту підтримати народ України в його боротьбі за свободу та визначення свого курсу без побоювання репресій чи переслідування, що є основою демократичного суспільства,” – заявив Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій.

Світовий Конґрес Українців вшановує всіх, хто віддав своє життя на захист прав людини і основних свобод, а також тих, хто сьогодні в багатьох країнах світу наполегливо продовжує захищати права кожної людини, щоб жити, поважаючи і зміцнюючи свободу інших

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 32 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р. як неприбуткова організація, у 2003 р. СКУ був визнаний неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа