З вибірковим правосуддям шлях до ЄС Україні закритий

image001Україна знаходиться на вирішальній стадії шляху до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Але однією з досі не виконаних вимог Європейського союзу залишається реформа судової гілки влади. Це є одна з найважливіших вимог, необхідних для побудови правової держави. З половинчастим правосуддям, правосуддям, яке виконує політичні замовлення, нашій країні нема місця в європейському співтоваристві.

Президент України, який на словах підтримує лінію інтеграції в ЄС, має довести, що це не лише порожні балачки. Його обов’язок як і обов’язок інших гілок влади – провести негайну судову реформу.

Всі владні інституції повинні діяти в межах правового поля, суд не повинен бути інструментом політичного тиску, зведення рахунків і методом обслуговування приватних інтересів.

Для Європи неприпустимим є використання однієї гілки влади задля тиску на іншу. В Україні ж практика політичних репресій за допомогою суду, позбавлення мандатів народних депутатів, перерозподіл сфер впливу у бізнесі за останні роки глибоко вкоренилася.

Якщо прагнемо до Європи, якщо хочемо побудувати правове суспільство на зразок європейського, від цієї практики маємо відмовитися, викоренити її як і викоренити спокусу ряду політиків використовувати суди, правоохоронні органи, інший адміністративний ресурс в особистих цілях.

Європейська практика – це коли закон є одним для усіх без винятку чиновників. Обовязок кожного державного службовця, не залежно від партійної приналежності чи ідеологічного переконання, служити інтересам держави та українського народу. Ніхто з чиновників не може бути понад Законом, ніхто з них не має використовувати прокуратуру, міліцію чи суд поза тими рамками, які дозволяє українське законодавство.

Тому Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликає депутатів Верховної Ради як від влади, так і від опозиції у найкоротші терміни подати всі необхідні законопроекти, необхідні для глибинної судової реформи. ОУН(б) вимагає у Президента Віктора Януковича та від Уряду докласти зусиль для проведення цих законопроектів в парламенті й підтримати в кінцевому рахунку ті зміни в судовій гілці влади, як того вимагає від України Євросоюз.

 

Провід ОУН(б)

 

19-го вересня 2013

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа