22 лютого Організація Українських Націоналістів (бандерівців) прийняла Звернення, в якому оголосила мобілізацію до лав захисників України всі національні сили, визначивши пріоритетами дії на даному етапі боротьби організацію захисту Батьківщини проти споконвічного ворога шляхом безпосередньої збройної боротьби та забезпечення всебічної суспільної та міжнародної підтримки воюючої України.
«Україна не припинить боротьби доти, допоки не буде відновлено територіальну цілісність України та останній російський окупант не піде з країни, а на місці колишньої імперії не постануть вільні національні держави поневолених Москвою народів», – наголошується у Зверненні.
З початком повномасштабного вторгнення члени та прихильники ОУН (б) включилися у священну боротьбу зі зброєю в руках у підрозділах Збройних Сил України, територіальної оборони та інших міліарних формуваннях, в якості волонтерів, жертводавців, на інформаційному та міжнародному фронтах.
Зокрема, на терені України активну участь у військових діях, обороні міст та громад беруть члени Організації у місті Києві та Київській області, на Сумщині, Чернігівщині та Харківщині. Клітинами Організації на Західній Україні розгорнуто логістику щодо збору та відправки необхідної військової амуніції та спорядження, медикаментів, засобів гігієни та продуктів до областей, на території яких відбуваються бойові дії. Налагоджено внутрішньо організаційні коридори для підтримки та виконання замовлень із передової.
Розгортається рух опору на територіях, тимчасово зайнятих московськими окупантами.
Окремо слід наголосити важливість роботи клітин ОУН (б) та фасадних організацій за межами України. Величезний внесок нами зроблено в справі лобіювання українських інтересів, вироблення належної міжнародної опінії, мобілізації світової громадськості на підтримку українців, в тому числі вимушених переселенців, сприяння забезпеченню воюючої України зброєю, засобами захисту, транспортом, гуманітарною допомогою.
Попри складну воєнну та гуманітарну ситуації на території України, стверджуємо динамічні зміни у свідомості громадян, ріст патріотичних настроїв, підтримку базових постулатів бандерівської ОУН, над пропагандою, поширенням та втіленням яких Організація працювала впродовж десятиліть. Очевидно, що суспільний запит на бандерівське трактування національно-визвольної боротьби, концепцію розвитку і захисту держави, взаємин із споконвічним ворогом, систему національно-патріотичного виховання залишатиметься надзвичайно актуальним і після остаточної перемоги.
Провід ОУН (б) закликає всіх максимально долучатися до спільної боротьби.
Слава захисникам України і вічна пам’ять полеглим в її обороні!
Провід ОУН (б)