В Україні активно іде робота над реформою Основного Закону – Конституції України, над якою працює спеціально для цього створений орган – Конституційна Асамблея. За останній час було розглянуто чимало варіантів оновлення Конституції, які, однак, не завжди є доступними до публічного обговорення.
Під час засідання Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього» на тему «Нова Конституція та євроінтеграція України» експертами з Конституційного права були озвучені основні концепції змін до Основного Закону, що їх розробила згадана Асамблея. Ці зміни ставлять під сумнів доцільність самої Конституційної реформи, адже фактично в разі її прийняття у влади з’явиться можливість встановити необмежений контроль над усіма царинами державного життя з боку однієї особи – чинного Президента України Віктора Януковича. Згідно з озвученими засадами цієї так званої реформи, президент може обійняти в собі повноваження усіх гілок влади, одноосібно призначати Уряд і суддів судів всіх рівнів. Такі дії експертів, що займаються розробкою змін до Конституції, вказують на те, що вони стали заручниками політичного замовлення з боку чинної влади.
Фактично, така нова редакція Основного Закону призведе до того, що в Україні буде узаконено деспотію.
В цій ситуації Організація Українських Націоналістів (бандерівців) звертається до членів Конституційної Асамблеї із закликом дослухатися до власної совісті й перестати виконувати політичне замовлення, винести проекти змін до Конституції на публічне обговорення громадськості й дозволити громаді також вносити свої зауваження та пропозиції щодо змін до Основного Закону.
ОУН(б) також закликає Президента України Віктора Януковича, якщо він не хоче в очах європейської спільноти, до якої країна наразі прямує, перетворитися на авторитарного диктатора, не підтримувати розроблені Конституційною Асамблеєю пропозиції, що несуть загрозу демократії в Україні.
Позиція ОУН(б) в даному питанні – розробка проекту Конституції європейського зразка, з правовими нормами, що відповідають політичним і юридичним принципам євроспільноти. І такий документ можливо розробити лише спільними діями і з узгодженням із українською громадськістю.
УІС