Становище з приводу імперіалістичних рецидивів у Республіці Польщі

image002

Зміни до закону про Інститут національної памяті, спрямовані на звинувачення українського національно-визвольного руху, вказують на небезпечні тенденції у політичному житті Республіки Польщі. Політичні сили, що складають більшість, хочуть повернути польське суспільство до найгірших часів конфронтації з українцями. Вони зараз спираються не на європейські традиції діалогу і порозуміння, а намагаються продовжувати сумні традиції окупації, політичних репресій, включно з концтабором Береза Картузька, полонізацією, запереченням права української нації на самовизначення та незалежне державне життя.

На жаль, ставши членом Європейського Союзу і НАТО, Республіка Польща досі не перехворіла на давню хворобу, що має назву імперіалізм. Польський Сейм прийняв ці безвідповідальні рішення на радість путінському режимові в той час, коли українці, спираючись на бандерівську ідеологію боротьби за свободу народів і людини спільним фронтом проти всіх імперіалістів та окупантів, уже вкотре за останні століття стримують російського агресора на своїх східних кордонах, обороняючи в тому числі й кордони Польщі, Європи та всього цивілізованого світу.

Не лише на фронті російсько-української війни, не лише в самій Україні, але в будь-якому куточку світу, де живуть українці, у відповідь на звернення «Слава Україні!» можна почути горде і потужне «Героям Слава!» Це бандерівське гасло також вживали поляки, які були учасниками Помаранчевої революції та Революції Гідності тому, що воно співзвучне з прагненнями будь-якого народу бути вільним. Мудрі політики розуміють: кожен народ шанує своїх героїв. Такі загальні істини добре відомі зарубіжним польським організаціям, що тісно співпрацюють з українцями в діаспорі, однак не тим політичним силам, які керують Республікою Польщею.

Провід революційної ОУН вірить, що ніяким безвідповідальним політикам не вдасться посварити польське та українське суспільства, адже для нашого порозуміння на тлі багатьох історичних ран і трагедій було зроблено так багато. Наші народи не лише воювали один з одним протягом століть. Їх також пов’язують традиції плідної взаємодії та співпраці. Провід ОУН (б) стоїть на засадах спільного європейського майбутнього українського та польського народів і висловлює сподівання, що згадані зміни до закону про Інститут національної пам’яті Республіки Польщі не стануть частиною польського законодавства.

Київ 4-го лютого 2018 Стефан Романів, Голова Проводу ОУН (б)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа