Становище ОУН (б) щодо звернення Папи Римського Франциска до росіян

image002

З великим болем та глибоким і справедливим обуренням сприйняли українці в Україні та на поселеннях слова Папи Римського Франциска, якими він звернувся до російської католицької молоді під час телемосту 25 серпня цього року. Слова Понтифіка були настільки дивними, що в перші години більшості людей було важко повірити, що авторство цих слів належить Папі. Але, на жаль, інформація виявилася достовірною, підтвердженою різними джерелами. Дійсно, після півтора року від початку жахливої російської агресії проти України, незважаючи на сотні тисяч вбитих, поранених, скалічених українців, а також мільйони біженців, керівник держави Ватикан та Глава Католицької Церкви дозволив собі закликати молодих росіян наслідувати імперські традиції, запропонувавши як приклад для наслідування такі людиноненависницькі постаті як Петро І та Катерина ІІ. Власне, згадуючи про Петра І, злочинець та схиблений маніяк Путін виправдовує свою неоімперську, шовіністичну, відверто нацистську політику щодо зовнішнього світу і зокрема злочинну і жахливу за своїми наслідками агресію проти України.

Послідовний геноцид українців та знищення всього українського кремлівським диктатором є продовженням злочинів Петра І, втопленого в крові Батурина і Катерини ІІ, знищеної Запорізької Січі. Таким чином Папа Франциск у своєму зверненні до молодих росіян не лише не засудив російську агресію проти України і не закликав до негайного її припинення, а, навпаки, він відверто підтримав російський великодержавний імперіалізм – головну причину російської агресії проти України.

На жаль, змушені констатувати, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Папа Бергольйо неодноразово робив заяви та вчинки, що викликали нерозуміння, спантеличеність і обурення серед українців. Намагання не робити різниці між агресором та жертвою агресії, заклики до якогось аморфного і несправедливого миру в той час, коли близько 20% України перебуває під окупацією, виглядають дивними для звичайної людини, не кажучи вже про Голову Вселенської Церкви, намісника апостола Петра і проповідника Євангелії.

Ми змушені констатувати, що така політика Святого Престолу не лише не сприяє миру в Україні, про який постійно молиться Папа, а й створює передумови для продовження агресії. В першу чергу така неоднозначна позиція виправдовує війну в очах росіян, а геополітично сприяє, в великій мірі, нейтралітету країн глобального півдня, зокрема Африки та Південної Америки, де авторитет Папи та Католицької церкви надзвичайно великий.

Якби Папа засудив гріх, яким однозначно є військова агресія, масові вбивства та звірства окупантів проти мирного населення, то можливо більше б країн приєдналося до антипутінської коаліції, вимагаючи припинення війни. Особливо важко чути подібне українським католикам Східного обряду, Церкві-Мучениці, яка заплатила мільйонами життів за вірність Апостольському Престолу перед російсько-радянським імперіалізмом. В наш час українські греко-католики разом з православними братами продовжують класти життя, захищаючи Батьківщину, віру батьків, власні домівки та родини. Подібні заяви з ватиканських пагорбів завдають їм більшого болю, ніж російські «гради» і «кинджали».

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) засуджує цитовані вислови очільника Апостольського престолу, як такі, що суперечать історичній правді, духу Євангелії та політиці мирного існування народів. Закликаємо Святий престіл відмовитися від політики двозначності і недомовок, а відверто назвати гріх гріхом і проти нього боротися, як заповідав своїм учням Христос. Із сумом маємо вказати також на підміну понять в заявах деяких представників українських церков, де російський нацизм, великодержавний, кримінальний шовінізм та неоімперіалізм називається націоналізмом. Націоналізм, патріотизм є тим духом одвічної стихії, що веде українських героїв на захист Батьківщини і аж ніяк не на захоплення чужих земель. Сотні тисяч українських націоналістів і патріотів щодня ризикують власним життям у найбільшому прояві євангельської любові: віддати своє життя за ближнього.

Звертаємося до всіх представників української влади, Церков та громадськості: не плутати здорового націоналізму оборонців з рашизмом, нацизмом і шовінізмом імперських російських загарбників. Просимо Бога, щоб кріпив нас у Христовій вірі і щоби недолугі вислови, навіть Папи Бергольйо, не згіршували і не знеохочували українців, наслідників Христа та мучеників за Нього.

Провід ОУН (б)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа