Повернімо місту історичну назву – Броварі!

 

Ми, що нижче підписалися, висловлюємо свою підтримку поверненню питомої, справжньої, аутентичної й історичної назви місту, в якому мешкаємо – Броварі.

За деякими свідченнями, назву “Бровари” в українській мові почали використовувати більшовики в 1918 році. Однак історичне іменування Броварі і далі вживалася, у тому числі офіційно. Останні відомі офіційні документи радянської влади з цією назвою датуються 1968-м роком.

Перейменування міста більшовицькими окупантами може свідчити про спроби штучного наближення назви Броварі до російської фонетики й орфографії.

Слід зазначити, що назви Бровари та Броварі протягом періоду радянської окупації використовували одночасно. Приклади вжитку назви Броварі фіксувалися і у перші роки незалежності, в 1990-х роках. У живій мові старожили міста і жителі навколишніх сіл досі використовують назву Броварі.

До періоду радянської окупації назву Броварі широко використовували. Зокрема, її вживав у своїх творах Тарас Шевченко. Також ця назва широко вживалася в період Української революції 1917–1921 років.

Ми – небайдужі українці підтримуємо повернення місту історичної й мовно правильної назви.

Підписи збирають тут: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwk2W5onr6Od0Iz8ByE0ZYEWNLieIXmeNuvAUqzkGSFolRvw/viewform

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа