Конференція СКУДО, проаналізувавши зокрема питання потреб економічної євроінтеграції України, національної безпеки України у світлі реальних задеклярованих намірів та конкретних дій Москви, щоби втягнути Україну в орбіту своїх впливів, що несе явну загрозу національному суверенітету і цілості України, демократизації України, політизації четвертої хвилі, а також розбудови громадських структур діяспори, постановила і поручає своїм структурам, а також діяспорним надбудовам до яких належить СКУДО, тобто Світовому Конгресу Українців, Українській Всесвітній Координаційній Раді та Европейському Конгресові Українців:
1. Поширювати ідею в еміграційних середовищах про те, що Україна для емігрантів – країна великих можливостей для ведення бізнесу і для участі в управлінні українською економікою і українською державою в інтересах української економіки. Вихідцям з України необхідно пропонувати та показувати приваблевість повернення в Україну, щоб прийняти участь у приватизації, а також для створення спільних підприємств на зразок «полонійних» СП в Польщі в 1990-их роках.
2. Поширювати ідею в еміграційних середовищах про те, що емігрантські середовища можуть бути елементом просування економічних інтересів українських компаній і забезпечення експорту послуг і товарів з України.
3. Поширювати ідею про те, що європейський вибір є єдино можливим для України. На шляху недавнього парафування асоціяції України з Європейським Союзом під умовою, що підписання можу відбутися тільки при поверненні України до демократичної дійсності і верховенства права, впливати на державні чинники як у власних державах, так і на міжнародні організації, щоби прискорити ці процеси.
4. Звернути особливу увагу на належне забезпечення збройних сил України і вишкіл військових кадрів України з метою гарантування захисту державного суверенітету і територіяльної цілісности України.
5. Проаналізувати всі позитивні аспекти оборонних алянсів, зокрема НАТО, для належної поінформованості про потребу вступу країни до НАТО та активізувати інформаційну роботу з впливовими політичними колами в країнах своєї діяльності.
6. Підтримати ті політичні сили в Україні, які готові сприяти вступу України до НАТО та інформуванню населення про переваги належності до цього оборонного союзу.
7. Активізувати співпрацю антиімперіялістичних структур країн Балто-Чорноморського регіону, враховуючи традиції і досвід діяльности АБН.
8. Сприяти демократичним процесам в Україні та прозорості виборчого процесу і народного волевиявлення монітеруванням та оперативним реагуванням на порушення прав та свобод, утисків політичних опонентів з боку правлячого режиму в Україні.
9. Налагоджувати координацію між організаціями зацікавленими в захисті демократичних цінностей та розвитку демократичних процесів в Україні.
10. Інформувати громадян України про досвід проведення демократичних виборів і систему народовладдя в країнах західної демократії.
11. Провести переговори з націонал-демократичними силами, щодо доцільності включення до списків кандидатів у депутати ВРУ представників діяспорних організацій – громадян України, включно з зміною виборчого закону, щоби дозволити на таке бальотування громадян України, які проживають поза Україною, з заявою про повернення в Україну з хвилиною обрання.
12. Заохочувати оформлення єдиного виборчого списку націонал-демократичних сил з висуненням і підтримкою єдиного узгодженого кандидата у мажоритарних виборчих округах і здійснення всіх можливих засобів впливу для реалізації цього принципу. Для визначення єдиного кандидата партії повинні користуватися демократичним процесом праймеріз, або експертної соціологічної оцінки. (рейтингове опитування)
13. Організувати максимальну кількість незалежних міжнародних спостерігачів з представників української діяспори та не українців.
14. Сприяти створенню і діяльності експертних центрів для оцінки праці депутатів та інформування про їх результати.
15. Заохотити максимальну кількість громадян України ІУ Хвилі до участі у виборах.
16. Сприяти до оформлення в країнах діяспори поліфункціональних центрів українства, які служили б не тільки місцем зібраня українців, але також центром інформацій про Україну та українців для чужинців.
17. Зробити застереження МЗС України про виключну співпрацю дипломатичних місій України в країнах діяспори з громадськими організаціями українців, які у своїх статутах так себе ідентифікують.
18. Призначити керівників зовнішньої референтури як на крайовому так і на місцевому рівнях.
19. Активно співпрацювати з сьогоднішньою опозицією в Україні, а також з суспільно-громадськими структурами, типу «Українська справа», Союз українок і т.п.
20. Пожвавити акцію, проголошену СКУДО щодо Посольства Німеччини в Києві, за гостину образливої лекції «Бандера-фашист» різними способами, включно з бойкотом німецьких продуктів українцями, демонстраціями під німецькими урядовими та дипломатичними структурами.
21. Сприяти оформленню крайової центральної репрезентації українців в Німеччині та при оформленні цієї установи розвинути референтуру зовнішньої діяльності. До того часу звертаємось до існуючих структур допомагати у направленні іміджу України в Німеччині, а також поборювати традиційне німецьке русофільство.
Ню Йорк – Торонто