Голова ОУН(б): «Молодь має стати рушієм національного життя»

Голова ОУН (б) Стефан Романів виступив перед учасниками табору в Канаді, який проходить з 26 по 30 грудня. Він  наголосив, що Провід протягом 2011 року базував працю на точці Декалогу українських націоналістів: «Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства й простору Української держави».  «Наше завдання є шукати дороги до суспільства, творити обставини для цієї революції в думанні та активності у скріплені Української Держави, революції, де народ переставляє своє думання на те, що Народ провадить, Народ має ставити вимоги свого суспільного та політичного життя, Народ має ставити вимогу, щоб влада будувала Українську Державу, а не навпаки, коли влада веде Народ до ситуації, де знецінюється Українська держава та створює обставини, де Держава не є українською» – підкреслив він.

«Сьогодні актуальним є, щоб Ви були рушіями національної думки, щоб ви вивчали, розуміли нинішню ситуації в Україні та в наших громадах закордону та відповідно пристосовували працю ОУН до цього, щоб ми могли осягнути призначену мету» – звернувся Голова до присутніх.

Підсумовуючи, Стефан Романів подав кілька прикладів активної праці ОУН протягом минулого року. Зокрема, він відзначив серію поїздок Східною Україною, пильний аналіз політичної ситуації та постійні звернення до влади. Також він відзначив проведення акцій, в яких висвітлюється порушення людських прав, зокрема захист активістів з  Донецька, на яких намагалися накласти штраф за відзначення 20-ї  річниці Незалежності України;  дії на захист  україномовних шкіл і участь у  всесвітньому вшануванні жертв Голодомору в листопаді цього року. Також організація займалася вирішенням проблем світової політики, зокрема, її силами було організовано конференцію у Вашингтоні, на якій обговорювалися питання України та партнерства Польщі та Туреччини; силами представників у США та Канаді здійснюється вплив на владу цих країн. Окремо слід відзначити увагу, яка приділяється роботі з молоддю. Це – як участь у пам‘ятних датах –  відзначенні 100-річчя Пласту, так і безпосередньо робота з  викладацьким складом  Бойового Гопаку,  робота з осередками  в Канаді, CШA, Великій Британії, Австралії та  Україні.

Говорячи про політичну ситуацію в Україні, Стефан Романів відзначив, що представники теперішньої влади почали використовувати у своїх зверненнях ідеї українського націоналізму, зокрема, взяли участь у вшануванні жертв Голодоморів. Це свідчить про те, що обставини та очікування народу змушують усіх політиків, незалежно від їх партійності, звертатися до національних ідей.

У планах на наступний рік Стефан Романів закликав опиратися на точку Декалогу: «Пам’ятати про дні і постатей нашої минулої Слави». Він нагадав, що на 2012 рік припадає низка ювілейних дат.  Серед них – 105-річчя від дня народження Головного Командира УПА Романа Шухевича, 70- річчя від створення Української Повстанської Армії, сторічний ювілей Ярослава Стецька і 120-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Звертаючись до учасників,  Голова підкреслив слова Патріарха Йосифа Сліпого: «Молюся .. за весь Український народ, якого я сином є , якому я старався весь свій вік служити». І запитав у присутніх: «Чи ми зможемо також таке сказати про себе?»

Не забув Голова і про більш конкретні точки прикладання праці. Програмою  поїздки на Схід передбачено подальше вивчення ситуації в регіоні та пошук нових можливостей для співпраці. Планується ряд дослідницьких заходів:  організація  конференцій в Україні та закордоном про історію УПA на підставі книги «Український визвольний рух та євреї в 1920-1950-х роках», видання якої планується зробити двома мовами. На першу чверть наступного року запланована Міжнародна Конференція CКУДО «Наша зовнішня політика». Також Стефан Романів закликав спостерігати за проведенням чесних виборів до парламенту в 2012 році та не дозволити наруги над виборцями. Особливу увагу приділив роботі із громадськістю через активну участь у суспільному житті та  інформаційну роботу, зокрема через нові медіа – сайти  «Український погляд» та МНК.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа