Енн Епплбом: чи залишить Конґрес США Україну без допомоги

Більшість американців – як звичайних громадян, так і законодавців – досі підтримують Україну. Втім, незначна меншість представників Республіканської партії нині може досягти успіху в рішенні припинити допомогу Києву, пише американсько-британська журналістка й письменниця Енн Епплбом в колонці для The Atlantic.

“Можливе припинення американської допомоги Україні – це не політичне рішення. Протягом двох років адміністрація Байдена успішно очолювала міжнародну коаліцію, яка хоч і не направила свої війська, але надала Україні військову допомогу. Офіційні особи проводили регулярні зустрічі, консультувалися з союзниками, залучали військову підтримку з усього світу. Більшість американців продовжують підтримувати Україну. Це стосується й обох палат Конґресу. Сенат підготував практично готовий законопроєкт. Але тепер, з причин, які іноземцям неможливо зрозуміти, меншість з республіканських членів Конгресу, в пориві політичного обурення, готуються зупинити всю цю допомогу. І це може їм вдатися”, – пише Енн Епплбом.

Якщо США через політичну неспроможність залишать Україну без допомоги, то так погодяться на смерті ще більшої кількості українців і руйнування країни. “Ми переконаємо мільйони європейців, що ми ненадійні. Росія і Китай отримають від нас підтвердження їхніх суджень про те, що США – держава, яка занепадає, й сила, яка вмирає. Менш ніж рік тому, коли Байден здійснив неоголошений візит до Києва, США висловлювали впевненість і єдність як лідер альянсу [для допомоги Україні]. Тепер, раптово, це зникло”, – каже журналістка. 

Виборним законодавцям США не так часто випадає нагода по-справжньому вплинути на світ, каже письменниця. “Але прямо зараз дії лише кількох республіканців у Конґресі можуть допомогти зупинити серію поганих рішень від трансформації в ще гірші. Це їхній шанс знову зробити Америку серйозною. Чи вистачить їм сміливості використати його?” – підсумувала Енн Епплбом.

Повний текст колонки читайте за посиланням

Переклад СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа