Як вибрати змішувач для ванни: особливості різних типів монтажу

Щоб обрати зручний та надійний змішувач, потрібно враховувати тип ванни, та як ви плануєте її використовувати. Адже вільностоячі чаші та пристінні моделі мають різні сценарії використання. Останні, до прикладу, можна поєднувати із душовою зоною. Якщо ви переглянете каталог змішувачів у магазині сантехніки https://www.santechshara.ua/santehnika/, то побачите тисячі моделей з різним типом монтажу. Ми розповімо про їх переваги та недоліки.

1

Які бувають змішувачі для ванни?

За способом встановлення вирізняють чотири типи змішувачів:

  • Настінні;
  • Прихованого монтажу;
  • Врізні;
  • Підлогові.

Настінні змішувачі кріпляться на стандартні водорозетки через ексцентрики. Це найпростіші моделі які зазвичай поєднують дві функції: вилив та ручний душ. Вилив може бути стаціонарним або поворотним, що робить його більш зручним у використанні. Такі моделі найчастіше обирають люди, які хочуть замінити старий змішувач новим без демонтажу настінного покриття. Усі настінні моделі мають один недолік — занадто виступають від стіни, тому ламаються, якщо ненароком обпертись чи сильно натиснути на корпус.

2

Змішувачі прихованого монтажу позбавлені головного недоліку настінних моделей, адже їх корпус захований у стіні. Зовні лишається лише лаконічний вилив та важіль керування, який можна розташувати на будь-якій відстані від виливу. За необхідності, до системи можна приєднати гарнітуру у вигляді ручної лійки або встановити повноцінний верхній душ. Крани прихованого монтажу мають кращий вигляд в інтер’єрі та зазвичай служать довше. Якщо ви плануєте капітальний ремонт із демонтажем плитки, радимо встановлювати сантехніку прихованого монтажу.

3

Бувають випадки, коли неможливо встановити настінний змішувач. Наприклад, поряд немає стіни або власник не хоче псувати широкоформатний керамограніт отворами для виводу запірної арматури. Для таких випадків існують врізні змішувачі, які монтуються на крило ванни, або в подіум. Зазвичай такі моделі мають лаконічний вилив, важіль керування, а також ручну лійку з прихованим шлангом. Найчастіше їх встановлюють на борт акрилових або стальних чаш.

4

Підлогові змішувачі створені для встановлення біля вільностоячих ванн або умивальників, що розташовані віддалено від стін. За функціональністю вони не поступаються попереднім моделям, адже мають вилив для набору води, а також ручну лійку, якою зручно обмивати тіло та чашу після приймання ванни. Для підключення такого змішувача необхідно заздалегідь змонтувати водорозетки на підлозі — це єдина складність, пов’язана із встановленням.

b9bpxAXp4iJCge8YlW1QQuplsyMkKGa25icWwdlZJBelAXjrrGCmf4Rp95UYON5BVKRbKhiVceR7HPB_oczcJBazRgSj4-PBZG-I-5z8uxtEqgmOLqYhcPTxz91gUIsX_zKuR-7KdTyhLPi-U8-ZSLs

Обирати запірну арматуру варто на етапі чорнового ремонту, щоб мати можливість встановити приховані частини у стіну або розташувати вилив та важіль керування у незручних місцях. Якщо вивести стандартні водорозетки та закрити стіну плиткою, ви будете обмежені у виборі змішувачів та будете обирати лише із настінних моделей, більшість із яких виглядають громіздкими.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа