Jagermeister – німецька настойка, яка належить до категорії традиційних бітерів. Вона готується на основі натуральних компонентів. Відомо, що до складу входить 56 інгредієнтів. Це число вказано на етикетці. Проте невідомо, з яких саме компонентів готується напій. Встановлено, що Jagermeister містить спирт, воду, карамель, цукор, імбир, корицю, коріандр, шафран, ялівець тощо. Завдяки такому різноманіттю компонентів Jagermeister відрізняється насиченим трав’яним смаком. Його міцність становить 35% об. Таким чином, це досить міцний напій, як ром або горілка.
Щоб відчути всю повноту смаку єгермейстеру, треба його правильно пити. Існує три основних способи розпивання цього алкоголю:
- охолодженим;
- нагрітим;
- у складі коктейлів.
Льодяний шот
Класичний спосіб дегустації Jagermeister. Попередньо бітер треба охолонути до температури –18 градусів. Для цього треба помістити пляшку з напоєм до морозильника за декілька годин до подавання напою. Охолоджений Jagermeister становиться тягучим та солодким. У льодяному шоті майже не відчувається гіркота, характерна для міцного алкоголю. При цьому добре розкривається трав’яний букет.
Jagermeister розливається в охолоджені шоти – невеликі чарки. Алкоголь п’ється одним ковтком.
Теплий Jagermeister для лікування застуди
Протилежний спосіб вживання бітеру служить ліками та профілактикою застудних захворювань. При цьому не треба підігрівати напій. Лікувальний ефект досягається при кімнатній температурі. При цьому не слід наливати багато Jagermeister – достатньо 20-40 мл напою. Лікувальний ефект стає можливим завдяки наявності у складі таких природних компонентів як мед, кориця, сандал, женьшень. Крім того, Jagermeister покращує травлення. Для цього його треба пити невеликими дозами перед їжею.
У складі коктейлів
Jagermeister добре поєднується з різними алкогольними та безалкогольними напоями. Його можна комбінувати з соком цитрусових, спрайтом, енергетиком, лікером і навіть пивом. Бітер становиться основою для простих та складних коктейлів з цікавим подаванням. Так, один з найпростіших коктейлів складається з двох компонентів – самбуки та Jagermeister у рівних пропорціях. Напої мають різну щільність, тому утворюють коктейль з двох шарів. Ще один простий коктейль – Jagermeister, розбавлений Red Bull. Також існує напій «Глибинна бомба», який передбачає розміщення чарки з бітером всередину кухля з пивом.
З чим подавати Jagermeister
Бітер можна пити як аперитив або дижестив. Як правило, таке подавання не передбачає закуски. Проте це не забороняється. У Германії з Jagermeister подають ковбаски, приготовані на грилі. А в США полюбляють апельсини з корицею. Також можна закусувати настойку мандарином, грейпфрутом, горіхами, цукатами, сухофруктами тощо.