Як правильно доглядати за сигнальним пістолетом?

Стартові пістолети належать до безліцензійного типу зброї, якою може володіти кожен житель України віком від 18 років. Тому такі пугачі вільно продаються в широкому асортименті та популярні серед покупців. Всім, хто задумався про купівлю, буде корисно дізнатися правила обслуговування та поради щодо використання засобів для догляду за сигнальною зброєю.

Чому важливо регулярно доглядати за сигнальним пістолетом

Сигнальні пістолети купують в Україні для використання на змаганнях і тренуваннях. Ще вони підходять для самооборони, як реквізит або просто для розваги. Деякі колекціонують їх, оскільки пугачі виготовляються як точні копії бойової зброї. 

 

Догляд за сигнальним пістолетом передбачає чистку внутрішніх та зовнішніх поверхонь. Таке обслуговування необхідне для видалення порохового нагару. У патронах для стартових пістолетів немає кулі, що вилітає в момент пострілу. Це робить їх безпечними. Але гучний звук забезпечується вибухом порохового заряду. Залежно від калібру наважка пороху в патроні сигнальної зброї може становити до 0,2 г. Коли він вибухає, його частинки осідають у стволі та на поверхнях ударно-спускового механізму. Поступово цей наліт натягує вологу, після чого перетворюється на оксид, що роз’їдає метал.

 

Негативний вплив послаблює конструкцію, призводить до корозії. Це скорочує термін служби виробу, впливає на його функціональність та безпеку. Щоб продовжити ресурс пістолета під холостий патрон, необхідна регулярна чистка, а також дотримання правил зберігання. 

Основні кроки чищення та обслуговування

Далі описуємо поради з чищення та використовувані засоби:

  1. Розберіть стартову зброю, вийнявши магазин, знявши затвор та пружину.
  2. Нанесіть очищувальну речовину, яка роз’їдає відкладення.
  3. З боку патронника прочистіть заглушений ствол йоржиком, видаливши нагар з каналу, який утворився після стрільби. Його можна помітити за чорними слідами. Чистити необхідно, поки патчі не стануть білими.
  4. Почистіть верхівку магазина ганчіркою, якщо на ній теж присутній темний наліт.
  5. Нанесіть засіб для чищення на ударно-спусковий механізм, рейки затвора, курок і сам затвор.
  6. Протріть ці деталі ганчіркою. 

 

Чистити шумовий пістолет необхідно після кожного використання. Тоді в ньому не з’явиться корозія, всі рухомі елементи збережуть функціональність. Тільки після обслуговування пістолет можна покласти на зберігання. Але і тут є кілька важливих нюансів. 

Як зберігати пістолет для продовження його служби

Ось деякі рекомендації зі зберігання сигнальної зброї:

  • Виберіть чисте місце, в якому на пістолет не потраплятиме пил і бруд.
  • Зберігайте зброю в заводській коробці, що забезпечує додатковий захист.
  • У приміщенні не має бути волого – граничний рівень 75%, але краще 60%.
  • Місце зберігання має бути недоступним для дітей.

 

Краще холості патрони зберігати окремо поза магазином, а заряджати стартову зброю тільки перед використанням. Закон не вимагає наявності сейфа із замком, але й просто на столі залишати його не варто.

Поради щодо вибору засобів для догляду за пістолетом

Деякі власники використовують підручні засоби для догляду за сигнальними пістолетами. Видалення нагару вони здійснюють мастилами WD-40 або подібними до нього. Чорний наліт у каналі заглушеного ствола дістають з боку патронників ватяними паличками для чищення вух. Але таке обслуговування навряд чи можна назвати якісним. 

 

Правильно використовувати спеціальні збройові масла. Сольвенти, що подаються з балонів під тиском, вирізняються хорошою проникаючою здатністю. Вони відмінно роз’їдають пороховий наліт. Коли він розм’якшився, нагар легко видаляється спеціальним нейлоновим йоржиком. Після все можна витерти патчем. Потім наноситься нейтральне масло, що гасить лужну реакцію. Воно ж служить мастилом для збереження функціональності та створює захисний шар, що не дає розвинутися корозії. Купити такі доглядові збройові засоби можна окремо або готовим набором. З ними ваш сигнальний пістолет прослужить довше.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа