Як правильно доглядати за ортопедичним матрацом — тільки корисні поради

Якісні ортопедичні матраци — не тільки гарантія здорового сну та комфортного відпочинку, це інвестиція у своє здоров’я. Щоб вони довго служили, їм потрібно забезпечити правильний догляд. Інакше виріб почне просідати, на ньому з’являться вм’ятини, він буде мати негарний зовнішній вигляд.

Чистота та догляд за матрацом: що потрібно знати

Купуючи ортопедичний матрац 80х190, 70х160, 100х200 чи інших розмірів, варто придбати чохли (деякі вироби продаються з ними). Аксесуар виконує дуже важливу роль: він захищає його від пилюки, плям та інших забруднень, а також допомагає скорегувати жорсткість спального місця.

Наматрацники бувають класичними — нагадують простирадло, для фіксації мають спеціальні гумки. У продажі можна зустріти водонепроникні моделі, які зазвичай використовують для дитячих ліжечок. Сучасний ринок також пропонує антибактеріальні варіанти — вони ідеально підходять людям, у яких є алергія на грибок чи пилові кліщі. Аксесуари бувають тонкі та товсті. Попри те, яка модель буде вибрана, наматрацники легше попрати, ніж почистити ортопедичний матрац.

Варто дотримуватися також інших порад:

  1. Регулярно провітрюйте виріб. Приблизно раз у два тижні варто залишати спальне місце, знявши простирадло та ковдру. Це допоможе позбутися неприємних запахів. Якщо ви використовуєте двосторонні моделі, їх потрібно регулярно перевертати як на іншу сторону, так і в положенні «ноги – голова».
  2. Не дозволяйте комусь скакати чи ходити по виробу. Хоча купити ортопедичний матрац на сайті https://matrasroll.com.ua/ortopedicheskie-matrasy/ можна з різними характеристиками, у будь-якому разі через велике точкове навантаження пружинний блок почне деформуватися, у результаті потрібно купувати нову модель. Також не нехтуйте правилами експлуатації: не перевищуйте рекомендоване виробником навантаження на одне спальне місце.
  3. Плями видаляйте одразу. Для цього краще застосовувати мильний розчин та звичайну губку. Сушіть у теплому приміщенні або на вулиці. Не використовуйте для цього фен, батареї чи електричні обігрівачі.
  4. Дотримуйтеся правил зберігання. Найкраще місце — сухе та прохолодне приміщення, у яке не попадає пряме сонячне проміння. Але не старайтеся зекономити площу, зберігаючи виріб у вертикальному положенні, — у такому стані він може знаходитися не більш як 48 годин.

Правильний догляд за ортопедичним матрацом — це збереження всіх властивостей, довгий експлуатаційний період, здоровий та комфортний відпочинок.

Коли потрібно матрац міняти

Навіть якщо ви з точністю будете дотримуватися порад, виріб рано чи пізно потребуватиме заміни. Зміна рельєфу основи, неприємний запах та скрип пружин — перші симптоми того, що матрац скоро знадобиться замінити. Про це може свідчити не тільки його зовнішній вигляд, а й особисто ваші відчуття. Якщо, прокидаючись вранці, ви відчуваєте біль в області шиї чи попереку, якщо присутній дискомфорт або з’явилися алергічні реакції, це означає, що зі спальним місцем щось не те.

Заміна матраца потрібна, якщо людина перенесла травму, у неї з’явилися певні захворювання, тому спальне місце повинно бути м’якішим чи жорсткішим (залежно від потреб).

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа