У компактній кімнаті квартири або у просторій вітальні заміського котеджу диванові завжди відводиться одна з найголовніших ролей. У цьому м’якому куточку збирається вся родина: подивитися фільм на великому телевізорі, пограти в настільні ігри або просто поспілкуватися чи обмінятися інтернет-мемами. Дуже часто диван виконує ще й функцію спального місця – це зручно і комфортно. Саме завдяки такий популярності, на меблевому ринку такий широкий вибір великих кутових диванів. Як не розгубитися і зробити ідеальний вибір?
Мрія всієї сім’ї
Кутовий диван складається з двох частин і має велику перевагу перед прямими моделями. Він дозволяє задіяти простір у куті, який в іншому випадку залишається вільним. При цьому ви маєте надзвичайно затишне місце для відпочинку на порівняно невеликій площині.
Зазвичай основна частина конструкції вдвічі довша за бокову частину, але можливі й інші варіанти. Наприклад, у модульних моделях менша частина дивану не скріплюється з основною, а є від’ємною, тому може бути переставленою в будь-яке потрібне місце.
Розмір має значення
Найбільш популярна модель – це кутовий диван у формі літери «Г». Він займає менше місця, ніж П-подібна модель, навіть коли розкладається. Вибрати потрібний розмір дивану неважко: треба виміряти місце, де ви плануєте його встановити, і виходячи з цих параметрів обрати модель з необхідною кількістю посадкових місць. Не забудьте також упевнитися, що диван (або його частини) без проблем пройде у дверний отвір.
Секрет вибору від спеціалістів: якщо площа дивану у розкладеному вигляді не займає половину і більше площі вітальні – його можна сміливо брати. Також будьте уважні: довга частина може бути справа або зліва!
Розкладаємо легко і щодня
Важливим параметром вибору дивану є механізм трансформації, бо мало приємного, якщо диван вийде з ладу через півтора-два роки.
Найбільш зручними і надійними є:
- Єврокнижка – висуваєте сидіння вперед, а спинка займає його місце. Це простий механізм, із яким упораються підлітки й люди похилого віку. Коротка частина дивану перетворюється на узголів’я. У таких моделях є простір для складання білизни.
- Дельфін – прихована частина дивана висувається вперед за допомогою ремінця і піднімається до необхідного рівня. Такі моделі коштують дорожче, але вони зручніші в експлуатації, забезпечують ширший функціонал, а тому доволі популярні.
Такі моделі диванів забезпечують зручне спальне місце і при цьому ефективно економлять вільну площу, а також не шкодять підлоговому покриттю.
М’який чи жорсткий
Кутові дивани виробляють трохи жорсткішими, ніж прямі моделі, на яких люди зазвичай сплять. І це не дивно, адже такі меблі призначені для тимчасового відпочинку. На занадто м’якій моделі ви просто не зможете прийняти зручну позу, щоб, наприклад, почитати книжку або стрічку новин. Саме тому для наповнення кутових диванів часто використовують пінополіуретан, який і забезпечує ефект зручності.
Секрет вибору універсального дивану: в основі частини, призначеній для сну, може бути пружинний блок (бажано з незалежних пружин), на такому дивані можна спати щодня і не боятися проблем зі спиною.
Пам’ятайте: чим важчий диван, тим міцніше має бути його основа, адже саме на неї здійснюється найбільше навантаження. Краще, якщо габаритна модель буде мати корпус із дерева – це найбільш міцний матеріал, що використовується у меблевому виробництві. Другим за міцністю є добре висушений бук. Короб для білизни може бути виконаний із ДСП, який обов’язково має бути ламінованим. Такий матеріал не випаровує у повітря небезпечні речовини.
Загалом, орієнтуючись на розміри, конструкцію і матеріали виробництва, не забувайте, що диван має вам подобатися, адже ви будете відпочивати на ньому щодня. Тому не забувайте головний секрет ідеального вибору – дизайн, колір та текстура оббивки мають бути вам до душі. Тоді кутовий диван радуватиме вас і всіх членів всієї родини!