Величезний нафтовий тендер “Роснефти” провалений після її вимоги оплати в рублях — трейдери

rosneft-logo

25 квітня (Reuters) – Російська (ROSN.MM) “Роснефть” не змогла продати нафту на величезному тендері після того, як почала вимагатиа передоплату в рублях, заявили в понеділок п’ять трейдерів, що означає, що провідній нафтовій компанії росії потрібно буде знайти способи перенаправити більше нафти покупцям в Азії через приватні угоди.

Провал тендеру підкреслює зростаючу боротьбу Кремля за продаж нафти через жорсткі санкції Заходу проти Росії за вторгнення в Україну.

Москва, яка називає вторгнення «спеціальною операцією», публічно визнала, що зіткнулася з деякими проблемами з експортом нафти з березня через санкції, але пообіцяла активізувати співпрацю з Азією, щоб відволікти частину продажу нафти із Заходу.

Західні санкції щодо російської нафти є частиною ширших зусиль, спрямованих на політичну та економічну ізоляцію Москви за вторгнення, яка включає обговорення загальноєвропейського нафтового ембарго.

Європейський Союз також порадив своїм членам не піддаватися на вимогу президента Росії Володимира Путіна платити рублями за газ російського газового монополіста «Газпрому» (GAZP.MM).

ЄС набагато більше залежить від російського газу, ніж від нафти, і аналітики та економісти стверджують, що повне ембарго на російський газ занурить континент у глибоку рецесію.

Минулого тижня «Роснефть» пішла по стопах розпоряджень Путіна «Газпрому» і попросила 100% передоплати та конвертації платежу в рублі за закупівлю її нафти.

«Роснефть» провела тендер на продаж 6,5 млн тонн нафти «Urals», «Siberian Light», «Сокол» і ESPO Blend, яка завантажується з російських портів у травні-червні, але до понеділка заявок не було подано, повідомили п’ять трейдерів.

“Роснефть” не відразу відповіла на запити про коментар.

Було надзвичайно важко виконати умови тендеру, трейдери сказали, що продаж був би досить складним без оновлених умов, оскільки більшість європейських великих торгових фірм згортають закупівлі в «Роснефти».

Державні нафтопереробники Індії не подали заявок, тоді як обсяги далекосхідних сортів нафти, Sokol і ESPO Blend, були занадто швидкими, щоб викликати інтерес.

“Конкретні умови та стислі терміни вимагають індивідуальних переговорів”, — повідомило джерело в азійській торговій фірмі, додавши, що деякі з пропонованих обсягів можуть бути продані за приватними угодами.

Китай публічно не засуджував дії Москви в Україні, а Індія купила в Росії вдвічі більше нафти після вторгнення, незважаючи на тиск з боку Вашингтона щодо скорочення продажів.

Інше джерело, знайоме з тендером “Роснефти”, повідомило, що головною метою тендеру було “оголошення ринку про вимогу путіна про оплату в рублях”, що й було досягнуто. А продаж — вже як вийде.

Репортаж за редакцією Reuters Девід Гудман і Сьюзен Фентон

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа