В Україні запустили портал вакансій для людей з інвалідністю — «Працюй!»

Website

З початку повномасштабного російського вторгнення кількість людей з інвалідністю в Україні зростає щогодини. За деякими даними, у перший рік великої війни кількість ЛзІ збільшилася орієнтовно на 300 тисяч. У довоєнний час статистика свідчила, що в Україні живе 3 мільйони людей з інвалідністю. Наразі роботу мають близько 400 тисяч осіб, тоді як на кінець 2021 року цифра сягала понад 455 тисяч.

Доступ до навчання та роботи для людей з інвалідністю завжди був і залишається актуальною проблемою видимості, предметом дискусій на рівні громадськості та в масштабах держави. Саме ринок праці є чи не основним джерелом дискримінації людей з інвалідністю.

Щоб вплинути на ситуацію з працевлаштуванням в Україні та посприяти інклюзивній відбудові України, благодійний фонд «Асоціація інклюзивної країни» створила онлайн-платформу «Працюй!».

«Працюй!» — це соціальний проєкт, покликаний допомогти людям з інвалідністю швидко знайти роботу, а роботодавцям — розвивати політику рівності та інклюзивності у своїх компаніях.

«Інвалідність не має бути перепоною у прагненні працювати та будувати кар’єру. розповідає Юлія Ресенчук, президентка благодійної організації «Асоціація інклюзивної країни». Наріжним каменем діяльності нашої організації завжди було і є саме питання самореалізації, адже коли людина працює, вона живе. Я переконана, що політика рівності в сфері зайнятості є економічно вигідною нашій країні і дуже важливою для її європейського майбутнього. Тому вважаю, що питання працевлаштування в сфері захисту прав людей з інвалідністю має стати пріоритетним в процесі відбудови нашої країни».

На платформі «Працюй!» вже можна знайти вакансії від таких гігантів ринку: ПриватБанк, Ашан, Дарниця та Київстар.

У суботу, 21 жовтня, о 10:00 відбудеться онлайн-подія «Працюй активно та безбар’єрно». Організатори презентують платформу, а також розкажуть про актуальні можливості працевлаштування для людей з інвалідністю напряму від топових роботодавців.

Серед спікерів події:

  • Дарія Сидоренко, виконавча директорка ГС «Ліга сильних»

  • Дмитро Щебетюк, засновник ГО «Доступно ЮА»

  • Ніна Мацюк, зовнішня експертка ГО «Безбар’єрність», консультантка з впровадження практик безбар’єрності та інклюзивності

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа