Шість провідних українських виробників взуття взяли участь в міжнародній виставці Toronto Shoe Show, яка відбувалась в Торонто з 20 по 22 лютого. На виставці були представлені понад 700 брендів канадських та європейських виробників взуття та гарнітури.
Українську взуттєву галузь представляли такі відомі торгові марки як:
- Belsta (м. Білгород-дністровський, один із найбільших виробників домашнього взуття в Україні)
- Caman (м. Бровари, пошиття стильного чоловічого та жіночого взуття, а також спеціалізованого спортивного взуття)
- KaDar (м. Луцьк, виробництво чоловічого взуття в форматі casual)
- Kredo (м. Хмельницький, зимове взуття на підошві з ЕВА)
- Litma (м. Хмельницький, широкий вибір гумового взуття)
- Olteya (м. Житомир, виробництво жіночого шкіряного взуття)
Українські компанії добре підготувалася до виставки, максимально врахувавши досвід їх участі в Toronto Shoe Show в серпні 2018 року.
«П'ятеро з шести українських виробників відправили зразки продукції канадським партнерам, три угоди – на фінальній стадії. Це чудове досягнення для компаній, які вперше представили свою продукцію на канадському ринку лише 6 місяців тому», - констатує канадський експерт проекту CUTIS Філ Звібел (Phil Zwibel).
За його словами, для успіху на північноамериканському ринку українським виробникам необхідно максимально адаптувати свою продукцію під специфіку локального ринку та споживчих вподобань.
«Я надзвичайно радий, що українські виробники в такий короткий термін подолали цей шлях й знайшли покупців», - говорить Філ Звібел.
Українська місія на Toronto Shoe Show 2019 відбувалась у рамках програми “U CAN Export” Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS).
«Вільна торгівля з Канадою – це безумовний позитив для України, яка стоїть перед завданням диверсифікації експортних потоків. Поєднання високої якості і розумної ціни може стати перевагою для українського бізнесу в Канаді, що на своєму прикладі доводять вітчизняні виробники взуття. Відсутність експортних мит для української продукції – суттєвий аргумент для початку співпраці з Канадою», - зазначає директор проекту CUTIS в Україні Ігор Санжаровський.
Нагадаємо, що 1 серпня 2017 року набула чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою, (Canada-Ukraine Free Trade Agreement, CUFTA), яка передбачає відміну ввізних мит на 98% українських товарів. В свою чергу Україна погодилась відмінити тарифи на 72% канадських товарів. На частину канадського експорту мита відміняються не одночасно, а протягом 3, 5 та 7 років.
Нагадаємо, що Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS) – це 5-річна (2016-2021) ініціатива уряду Канади, спрямована на зменшення бідності в Україні шляхом нарощування експорту з України до Канади та інвестицій з Канади до України. Проект фінансується урядом Канади через Міністерство міжнародних справ Канади, і впроваджується Конференційною радою Канади (Conference Board of Canada) у співпраці з Канадсько-українською торговою палатою (Canada-Ukraine Chamber of Commerce).