Україна нелегально ввозить до Європи більше деревини ніж будь-яка інша держава. За чотири роки експорт українського лісу до ЄС зріс на 75%.
Це випливає з доповіді неурядової екозахисної організації Earthsight.
У дослідженні вказано, що не зважаючи на чинний мораторій на вирубку лісів, експорт української деревини до країн Європи за останні чотири роки зріс на 75% і в 2017 році перевищив позначку у 1 млрд євро. При цьому в ЄС надходить не тільки незаконно вирубана, а й незаконно експортована деревина, в тому числі і той самий ліс-кругляк, експорт якого в Україні під мораторієм. За інформацією Eartsight, Україна експортує пиломатеріалів вдвічі більше, ніж легально виробляє – мова йде про контрабандні 1,2 млн кубометрів кожного року. Майже 60 відсотків вирубок відбувається в обхід обмежень, найчастіше у формі «санітарної рубки», яку виправдовують необхідністю запобігання поширенню хвороб деревини.
Відзначається, що серед лідерів-імпортерів українського лісу знайшлися такі компанії, як Egger, Swiss-Krono і International Paper, які є основними постачальниками матеріалів для компаній Ikea, DIY, Obiю Сanon та H&M.Окремим пунктом дослідники згадують про румунську компанію Schweighofer Group, дочірнє підприємство якої замішане в кримінальній справі проти колишнього начальника Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця.
А у вівторок стало відомо, що у Дрогобицькому районі виявили незаконну вирубку букового і соснового лісу на 3,8 млн грн. Близько тисячі дерев вирубали, щоб прокласти нову дорогу в лісі, повідомив начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.
Незаконну вирубку виявили у лісі на території Доброгостівського лісництва, що підпорядковується ДП «Дрогобицьке ЛГ», під час позапланової перевірки. Зокрема, на території лісництва вирубали сосни та буки. Як з’ясували екоінспектори, керівник підприємства та лісник виписали лісовий квиток на вирубку дерев для прокладання 800-метрової дороги без проекту. Розмір шкоди, заподіяної лісу, становить 3,8 млн грн.
Національна поліція уже відкрила кримінальну справу за цим фактом. Максимальне покарання за таке порушення – три роки ув’язнення.