Україна розпочне експорт електроенергії до Румунії з 30 червня

Electrical_2

Україна розпочне експорт електроенергії до Європейського Союзу з 30 червня, в ENTSO-E підтвердили, що оператор системи передачі «Укренерго», оператори сусідніх країн та українські енергетичні компанії виконали 6 технічних передумов для відкриття перших 100 МВт експорту.

Про це повідомляють в українському операторі системи передачі.

«Через кілька днів розпочнеться торгівля електроенергією між Україною та ЄС. ENTSO-E 27 червня підтвердила, що «Укренерго» разом з ОСП суміжних країн успішно виконали шість технічних передумов для відкриття перших 100 МВт експорту електроенергії з України до Європи. Україна у разі необхідності також може імпортувати такий обсяг європейської електроенергії. Вже сьогодні «Укренерго» проведе відкритий аукціон на доступ до міждержавного перетину, в якому можуть взяти участь всі виробники електроенергії та інші учасники ринку», – вказав голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

На 30 червня оголошено аукціон з розподілу пропускної спроможності у напрямку Україна-Румунія, запропонована потужність 100 МВт.

Зокрема, в «Укренерго» опублікували 6 технічних передумов які виконали «Укренерго», українські енергетичні компанії та ОСП суміжних країн для початку торгівлі:

  • переналаштування обладнання на електростанціях для підвищення здатності гасити коливання потужності енергосистемі, включно з налаштуванням стабілізаторів на ТЕС, ГЕС та налаштуванням систем збудження на АЕС;
  • впровадження щоденної узгодженої оцінки безпеки, включно із заходами ІТ-безпеки, для своєчасного виявлення операційних ризиків безпеки та прийняття рішень про необхідні дії для їх усунення;
  • повна відповідність вимогам ENTSO-E при плануванні транскордонних перетоків електроенергії та скоординоване планування операцій в рамках ENTSO-E;
  • інтеграція в механізм фінансового врегулювання транскордонних ненавмисних відхилень технічних перетоків (механізм FSkar);
  • підключення до «Спеціальної системи тривоги» для моніторингу перетоків електроенергії по транскордонним лініям в режимі реального часу та обміну цими даними з іншими європейськими ОСП;
  • встановлення належної процедури синхронної роботи між енергосистемою ENTSO-E та українсько-молдовською електричною мережею у разі низьких затухаючих коливань.

Хронологія синхронізації української енергетичної системи до ENTSO-E, починаючи з 24 лютого:

  • 24 лютого – початок ізольованого режиму роботи української енергетичної системи та початок повномасштабного вторгнення росії в Україну, внаслідок чого енергетична система працювала автономно 3 тижні, замість 3-х днів.
  • 28 лютого – Міністри енергетики Європейського Союзу узгодили приєднання української енергосистеми в ENTSO-E в екстреному режимі.
  • 16 березня – Українська енергетична система розпочала роботу в синхронному режимі з європейською ENTSO-E.
  • 30 березня – Було відновлено експорт електроенергії до Польщі, через лінію Добротвірська ТЕС – Замость.
  • 26 квітня – Український оператор системи передачі НЕК «Укренерго» отримав статут члена-спостерігача в континентальному об’єднанні європейських операторів системної мережі ENTSO-E.
  • 12 травня – Україна розпочала експорт електроенергії до Молдови, поставки здійснювало «Укргідроенерго»
  • 7 червня – Обʼєднання ENTSO-E погодило розширення експорту електроенергії з України до Європи, оператори систем передач Континентальної Європи надали позитивну відповідь на запит НЕК «Укренерго» про відновлення експорту електроенергії з України.

Деталі роботи ринку електричної енергії публікуються в ExPro Electricity DailyExPro Electricity WeeklyExPro Electricity Monthly.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа