Україна протягом березня-серпня 2022р експортувала 1,335 млн МВт-год електроенергії

electro-energ

Україна протягом березня-серпня 2022-го року експортувала 1 335 717 МВт-год електричної енергії, за чотирма напрямками – Польща, Молдова, Румунія, Словаччина.

Такі дані опубліковані в «Оперативному моніторингу ринку електричної енергії», публікацію якого НКРЕКП відновила з 1 вересня.

В динаміці обсяги експорту електроенергії за цей період зростають значними темпами.

Як повідомлялося в ExPro, перший експортний напрямок під час повномасштабної війни та після екстреної синхронізації з ENTSO-E був відкритий 30 березня – до Польщі. Наступним напрямом для поставок української електроенергії була Молдова – з 12 травня. Вже наприкінці червня було відкрито експорт електроенергії до Румунії, а згодом за тиждень – до Словаччини.

Станом на 2 вересня, Україна експортує рівним графіком по 125 МВт до Румунії та Словаччини.

Як повідомлялося в ExPro Electricity Daily, експорт до Польщі тимчасово призупинений, на 1-18 вересня.

Volume

Найбільше в період з березня по серпень цього року було експортовано електроенергії до Польщі (54% від усього експорту), ще 26% – до Молдови, 11% – до Румунії, 9% – до Словаччини.

Country

За даними ExPro, єдиним експортером до Польщі є «ДТЕК Західенерго». Також, генеруюча компанія холдингу ДТЕК експортує електроенергію до Румунії та Словаччини. Окрім ДТЕК, до Європейського Союзу також постачали або постачають ресурс «ЛЕ Трейдінг Україна», «ЕРУ Трейдінг», «ДЕ Трейдинг», «Укр Газ Ресурс», «Новітні технології 3000».

Також, серед експортерів до ЄС були «Енергоатом» та «Укргідроенерго», проте вони припинили свої поставки за цими напрямами. Водночас, замість державної генерації у структурі експорту зʼявився державний трейдер – «Енергетична Компанія України». Поки «ЕКУ» викуповує обсяги в «Енергоатому» за двосторонніми договорами та реалізує їх на внутрішньому та зовнішньому ринках.

До Молдови електроенергію експортують 2 державні компанії – «Енергоатом» та «Укргідроенерго», за прямими контрактами з Energocom.


Хронологія синхронізації української енергетичної системи до ENTSO-E, починаючи з 24 лютого:

  • 24 лютого – початок ізольованого режиму роботи української енергетичної системи та початок повномасштабного вторгнення росії в Україну, внаслідок чого енергетична система працювала автономно 3 тижні, замість 3-х днів.
  • 28 лютого – Міністри енергетики Європейського Союзу узгодили приєднання української енергосистеми в ENTSO-E в екстреному режимі.
  • 16 березня – Українська енергетична система розпочала роботу в синхронному режимі з європейською ENTSO-E.
  • 30 березня – Було відновлено експорт електроенергії до Польщі, через лінію Добротвірська ТЕС – Замость.
  • 26 квітня – Український оператор системи передачі НЕК «Укренерго» отримав статут члена-спостерігача в континентальному об’єднанні європейських операторів системної мережі ENTSO-E.
  • 12 травня – Україна розпочала експорт електроенергії до Молдови, поставки здійснювало «Укргідроенерго»
  • 7 червня – Обʼєднання ENTSO-E погодило розширення експорту електроенергії з України до Європи, оператори систем передач Континентальної Європи надали позитивну відповідь на запит НЕК «Укренерго» про відновлення експорту електроенергії з України.
  • 30 червня – Україна розпочала експорт електроенергії до Румунії.
  • 7 липня – Україна розпочала експорт електроенергії до Словаччини.
  • 30 липня – Експорт електроенергії з України до країн Європейського Союзу (Румунія та Словаччина) було розширено до 250 МВт (по 125 МВт за кожним напрямком).
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа