Ще якихось 10 років тому важко було уявити мисливця, який виходив на улюблене заняття в темний час доби. Якщо при світлі яскравого місяця, особливо в зимовий період зі світлим сніговим покривом можна було виявити тварину, то влітку це ставало неможливим. Тепловізори, які масово хлинули на цивільний ринок, сильно змінили розклад сил на користь мисливців. Прилад прекрасно бачить випромінювання від «теплих» об’єктів і вдень і вночі, крім того, тварину можна виявити в нещільній рослинності або траві. Перешкодою для виявлення також не стануть опади у вигляді снігу, дощу, щільного туману або диму. Можливості тепловізорів практично безмежні. Дальність виявлення вже перевалила за кілька кілометрів. Якість картинки впритул наближається до можливостей денної оптики. Все побачене можна записувати на відео. Виробники регулярно оновлюють модельний ряд, радуючи покупців серіями новинок.
Що пропонує український ринок
На ринку тепловізорів в Україні можна знайти десятки інтернет магазинів, що пропонують свої послуги. Серед них окремо стоїть київська компанія Optic Store, що має прямі контакти з багатьма світовими брендами. Швидко і вигідно можна купити тепловізор на https://opticstore.com.ua/ua/catalog/teplovizory. Величезний каталог з сотнями пропозицій задовольнить будь-які запити. Досвідчені консультанти індивідуально підберуть оптику для конкретних завдань з урахуванням особистих переваг. Всі прилади з міжнародною гарантією та рекомендованою до роздробі виробниками ціною.
Як вибрати тепловізор, на що звернути увагу
Часто ці питання можна чути від новачків або тих, хто вперше знайомиться з тепловізійною оптикою. Для початку потрібно точно розуміти комплекс завдань, що стоять перед приладом.
- Для пошуку при рятувальних місіях або охорони території потрібна потужна далекобійна оптика, здатна виявляти випромінювання від теплоконтрастных об’єктів за кілька кілометрів і більше. Вартість таких приладів стартує від 3000$ і більше. При необхідності контролювати невеликі відстані, наприклад, на нічних типах полювань, де дальність пострілу не перевищує позначку в 300 метрів, підійдуть бюджетні рішення від 400$ і вище.
- Чутливість сенсора і його тип. Чисто технічний параметр для досвідчених користувачів. Візуально відрізнити картинку отриману за допомогою оксид Ванадієвих матриць від побратимів на аморфному кремнії практично не можливо. Єдино на що слід звернути увагу, так це на розмір самої матриці. Датчики з роздільною здатністю, наприклад 640х512, нададуть набагато більше інформації, ніж аналоги з меншим розміром.
- Об’єктив і оптичне збільшення. Не менш важливий параметр, що збільшує можливості самого тепловізора. Прилади з лінзами 50-мм бачать набагато далі, ніж моделі з 19-ти, або 25 мм об’єктивами. Крім базового збільшення, наблизити картинку можна також і цифровим способом. Зум вказується в характеристиках будь-якого приладу.
- Мультимедійні опції запис відео. Якщо ви хочете отримати весь спектр емоцій від спостережень, купуйте тепловізор з функціями запису. Посліднє покоління приладів оснащені також мікрофоном. Унікальним контеном і захоплюючими моментами спостережень можна поділитися з друзями або похвалитися перед колегами.
- Далекомір. Ця опція більше нагоді мисливцям і рятувальникам. У продажу є моделі з лазерним і стадіометричним далекоміром. Більш точний перший варіант. Пристрій має мінімальну похибку і працює на відстанях до 1 кілометра.