Нью-йорк, 6 червня (Reuters) – Влада США отримала ордери на арешт двох літаків американського походження, що належать російському бізнесмену Роману Абрамовичу, за політ до росії без ліцензії, необхідної через санкції США, введені проти Москви у відповідь на її вторгнення в Україну. Про це в понеділок повідомив представник Міністерства юстиції.
Міністерство торгівлі США також висунуло адміністративні звинувачення проти Абрамовича, який, за його словами, у лютому призначив своїх російських дітей бенефіціарами «підставних організацій», які володіли літаками Boeing 787 Dreamliner і Gulfstream G650 ER, але далі продовжував їх контролювати.
Звинувачення висуваються, коли влада США намагається тиснути на бізнес-лідерів, близьких до президента Росії Володимира Путіна, щоб переконати Москву припинити те, що Кремль називає своєю «спеціальною військовою операцією» в Україні. Особисто Абрамович не потрапив під санкції Сполучених Штатів.
Міністерство торгівлі повідомило, що Gulfstream здійснив рейс зі Стамбула до Москви 12 березня, а Boeing — із Дубая до Москви 4 березня, обидва після того, як його експортні обмеження набули чинності 24 лютого.
Оскільки літаки були американського виробництва, Абрамовичу була потрібна ліцензія на переміщення їх до Росії. Федеральна прокуратура Манхеттена зазначає у своєму ордері на арешт літаків, що не було подано запитів і не видано жодних ліцензій на рейси до Росії.
Обмеження є одним із серйозних заходів експортного контролю, які США запровадили після вторгнення. Commerce вимагає адміністративних санкцій проти Абрамовича, включаючи штраф до 328 121 доларів США та відмову у подальших експортних привілеях.
Абрамович, який заперечував тісні зв’язки з Путіним, потрапив під санкції Європейського Союзу та Великобританії, а минулого місяця продав свою частку в лондонській футбольній команді «Челсі».
Репортаж Люка Коена з Нью-Йорку; редагування: Ліза Шумейкер та Томаш Яновський