США надає Україні непередбачену військову допомогу на $300 млн.

CNN — У вівторок адміністрація Байдена оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні на суму до 300 мільйонів доларів після кількох місяців попереджень про те, що грошей не залишилося, а офіційні особи заявили, що нове фінансування стало доступним в результаті економії, зробленої на контрактах на озброєння.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван оголосив про пакет на брифінгу в Білому домі у вівторок вдень. «Коли російські війська наступають, а їх гармати стріляють, Україні не вистачає боєприпасів, щоб стріляти у відповідь. Це вартість місцевості. Це коштує життя. І це стратегічно коштує нам, Сполученим Штатам і альянсу НАТО», – сказав Салліван.

Новий пакет включає такі необхідні артилерійські боєприпаси, зенітні ракети, протитанкові системи тощо. Пояснюючи, як Міністерство оборони тепер має доступні гроші для допомоги Україні, високопоставлений чиновник сказав: «Ми заощадили, що дозволить нам компенсувати вартість нового пакету скорочення».

У Пентагону залишилося близько 4 мільярдів доларів США для відправки в Україну зброї та обладнання, отриманих безпосередньо зі складів Міністерства оборони. Але Пентагон не хотів використовувати це фінансування, оскільки грошей на поповнення запасів у США не залишилося.

За словами другого високопоставленого чиновника з питань оборони, нова економія — результат «хороших переговорів» і «розподілу фінансування на різні речі» — забезпечила Пентагону додаткові 300 мільйонів доларів для використання в якості фінансування поповнення, щоб заповнити допомогу, надіслану Києву.

Салліван сказав, що новий пакет став можливим «через непередбачену економію коштів у контрактах, які Міністерство оборони домовилося про заміну обладнання, яке ми вже надіслали в Україну через попередні вилучення».

Другий чиновник навів один приклад можливості придбати боєприпаси калібру 25 мм за нижчою ціною, ніж спочатку очікувалося після переговорів щодо контракту з постачальником. Але посадовець чітко дав зрозуміти, що це не є стійким довгостроковим рішенням щодо надання Україні так необхідної зброї, оскільки лідери республіканців у Палаті представників продовжують відмовлятися виносити на голосування законопроект, який передбачає надання додаткової військової допомоги.

«Це дещо спеціальна або разова зйомка», — сказав перший чиновник. «Ми не знаємо, чи з’являться майбутні заощадження. І ми точно не можемо розраховувати на це як на спосіб ведення справ». «Тоді ми не були розореними, але зараз ми є».

Салліван сказав, що пакет забезпечить Україну лише достатньою кількістю боєприпасів, щоб вистачило на кілька тижнів, і, можливо, лише на «пару тижнів». «Цього далеко не достатньо, щоб задовольнити потреби України на полі бою, і це не врятує Україну від закінчення боєприпасів у найближчі тижні. Само собою зрозуміло, що цей пакет не витісняє і не повинен відкладати критичну необхідність ухвалення двопартійного законопроекту про національну безпеку», — сказав Салліван.

Останній пакет допомоги Україні від США було оголошено наприкінці грудня. У той час Пентагон заявив у листі до Конгресу, що Міністерство оборони «вичерпає доступне нам фінансування для допомоги у сфері безпеки» після оголошення пакету.

Відповідаючи на запитання, чи зменшить цей новий пакет допомоги тиск на Конґрес щодо ухвалення додаткового законопроекту, який передбачає мільярдну допомогу Україні, другий чиновник відповів: «Не повинен». «Доповнення є абсолютно життєво важливим для нашої готовності, а також для перемоги України в цьому конфлікті. Це зовсім не змінює ситуації. Це відносно невеликий пакет, щоб дати Україні мінімум того, що їй потрібно на короткий проміжок часу».

Пентагон не вперше заявляє про додаткові несподівані джерела фінансування України. Минулого року Міністерство оборони оголосило, що виявило бухгалтерську помилку, через яку Міністерство оборони переоцінило суму допомоги, яку воно надає Україні, на 6,2 мільярда доларів. Ці додаткові гроші стали подушкою для відомства, що дозволило йому залучати військову допомогу Україні довше, ніж очікувалося, повідомляв раніше CNN.

Без підтримки та поставок зброї з боку США Україна втратила позиції у війні з Росією, з переважаючим за чисельністю та озброєнням противником, який повністю перевів свою економіку на воєнний стан.

Минулого місяця російські війська підняли свій прапор в Авдіївці на сході України після багатомісячного штурму. Оскільки Україна втратила позиції, адміністрація Байдена закликала Палату представників вжити заходів щодо додаткової пропозиції на 60 мільярдів доларів, яка вже була прийнята Сенатом.

«Ми вважаємо, що підтримка все ще є, якщо Палаті представників дозволять проголосувати», — сказав другий представник оборони.

Але республіканське керівництво Палати представників відмовилося винести законопроект на голосування, що змусило Пентагон по-іншому подумати про те, як надсилати допомогу Україні. «Ви повинні прийняти інший розрахунок ризику щодо подальших дій, якщо більше немає впевненості, що ви отримаєте допомогу», — сказав чиновник.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа