Скандал із завищеними цінами на продукти для ЗСУ: хвиля арештів та підозр

яйця17грн

За останні тижні в Україні правоохоронці затримали щонайменше шістьох підприємців та посадовця, яких підозрюють у привласненні коштів, виділених на харчування військових. Слідчі дії тривають. Про всі арешти повідомляли окремо, тож ми підсумували про який розвиток справи відомо наразі.

 

2 лютого слідчі Державного бюро розслідувань затримали кількох фігурантів справи про закупівлю продуктів для військової частини, а також поставці яєць за завищеними цінами, по 17 гривень, для Міноборони. Ймовірно, вони підробляли документи.

«Вносились неправдиві дані щодо отримання військовою частиною продуктів на свій склад, коли насправді нічого не поставлялося. Потім «віртуальні» продукти «списували» – начебто їх спожили солдати», – йдеться у повідомленні ДБР.

За даними слідчих, підробкою займались 5 людей. Серед них – представники підприємств-постачальників, військові, які відповідають за забезпечення однієї з військових частин ЗСУ та військовослужбовець, який ймовірно вів «чорну бухгалтерію».

eggs-17hrn

За попередніми оцінками, держава так оплатила продуктів на понад 4,6 мільйона гривень, але солдати їх так і не отримали.

Наразі затриманим ще не оголосили про підозру, але планують  зробити це за “привласнення чи розтрату чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах” (ч. 5 ст. 191 КК України)

Якщо провину затриманих доведуть, їм загрожує до 12 років ув’язнення.

Це вже третє масштабне затримання, пов’язане з закупівлями продуктів в армії за останні кілька тижнів.

Так, 1 лютого працівники ДБР інформували про затримання нещодавно звільненого заступника міністра оборони України.

За даними слідчих, він може бути причетний до закупівель продуктів за завищеними цінами, а також неякісної амуніції військовим на понад 1 мільярд гривень. Крім цього, правоохоронці вважають, що експосадовець міг тиснути на підлеглих, аби ті приймали на військові склади неякісну продукцію та проводили повторні випробування бронепластин, які не витримали навіть перших.

Колишньому заступнику Міноборони повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ч. 1 ст. 114-1 КК України). Покарання за цією статтею передбачає до 15 років ув’язнення.

А 16 січня правоохоронці затримали приватного підприємця, фірма якого постачала продукти до понад 45 військових частин.

За версією слідства, у документах вказували одну кількість продуктів, а для частин надсилали зовсім іншу. Залишок продукції перепродавали через мережу посередників.

Тільки за півроку війни фірма отримала від держави підрядів на понад 2 млрд гривень, які мали б піти на забезпечення продуктами військових.

Під час обшуків співробітники ДБР вилучили понад 30 тисяч банок тушкованої продукції вагою понад 7 тонн. Її готували для перепродажу. Також знайшли майже 4 млн гривень в різній валюті.

Одного з представників фірми підозрюють у привласнення та розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191 КК України). Якщо провину доведуть, чоловіку загрожує до 8 років позбавлення волі.

Іншим працівникам фірми теж готуються повідомити про підозру. Наразі триває розслідування.

Нагадаємо, до цієї хвилі затримань ЗМІ звинуватили Міноборони у закупівлі харчів для військових частин удвічі-втричі дорожче.

Спочатку Міноборони прокоментувало це звинувачення, назвавши брехнею та маніпуляцією. Однак пізніше виявилось, що продукти дійсно закупляли непрозоро. Керівник відомства Олексій Резніков пообіцяв очищення, виправлення помилок, реформи та більше підзвітності перед громадськістю.

Джерело: freeradio

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа