Що таке SSD?

nakopiteli-ssd
SSD – це твердотільний накопичувач інформації. Завдяки тому, що в ньому немає частин, що рухаються, як у випадку з HDD, він може працювати безшумно. SSD використовується як для зберігання даних, так і для встановлення на нього операційної системи, а в порівнянні з традиційними дисковими накопичувачами працює набагато швидше. SSD побудовані з урахуванням флеш-пам’яті, що передбачає швидку роботу як із запису, і під час читання даних. Ознайомитись із актуальною пропозицією твердотільних накопичувачів можна тут https://www.aks.ua/uk/catalog/nakopiteli-ssd/.

Переваги твердотільного накопичувача

SSD споживає менше енергії, що знижує нагрівання робочого комп’ютера чи ноутбука. Це позитивно впливає на стан інших компонентів та безпеку даних, що зберігаються на наших пристроях. Крім того, нижче енергоспоживання SSD-накопичувача у випадку ноутбуків дозволяє довше працювати на одному акумуляторі. Ключовою перевагою напівпровідникових накопичувачів є їхня стійкість до ударів, що має велике значення при їх використанні в портативних пристроях.

 

Які типи підключень SSD найчастіше використовуються для ноутбуків?

Отже, ми можемо виділити 4 типи інтерфейсів підключення накопичувачів:

  • SSD диск стандартного розміру 2,5″ із роз’ємом SATA.

Роз’єм має пропускну спроможність до 6 ГБ/с. Диски, які використовують такий інтерфейс, досягають швидкості читання/запису близько 550 МБ/с. Цей варіант, що найчастіше використовується для ноутбуків, тривалий час залишався найпопулярнішим серед користувачів.

  • PCI-Express твердотільний накопичувач.

Це найдорожчі твердотілі накопичувачі на ринку. Їм властива висока продуктивність, яка залежить від швидкості вбудованого у пристрій слота PCI-E.

  • SSD-накопичувач із роз’ємом mSATA.

Як випливає із назви, це мініатюрна версія SSD з інтерфейсом SATA. У них така ж пропускна здатність, як і у великих моделей, тому здатні забезпечити аналогічні швидкості читання/запису. Ці мініатюрні накопичувачі вибирають задля економії місця.

  • SSD-накопичувач з роз’ємом M.2.

Завдяки своїй формі вони часто використовуються в ультрабуках та планшетах. Ці накопичувачі, залежно від вибору виробника, можуть використовувати шину PCI-E та протокол NVMe.

 

Останнє, що важливо, це формат SSD-накопичувача. Зазвичай це 2,5 дюйми, але деякі моделі можуть відрізнятися одна від одної, тому, щоб уникнути будь-яких проблем, перед покупкою варто перевірити, який твердотільний накопичувач підійде для вашого пристрою. Найпопулярніші SSD накопичувачі на 512Гб шукайте за посиланням https://www.aks.ua/uk/catalog/nakopiteli-ssd/obyom-pamyati/512.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа