Що таке ключниця

Всі знайомі з ситуацією, коли в пошуках потрібного ключа доводиться нишпорити по кишенях, а іноді й хвилинами нишпорити по відділеннях сумки чи рюкзака. Позбавити вас цих незручностей може простий і стильний аксесуар — ключниця.

Види ключниць

Форма, матеріал, колір, розмір – це критерії, які у своєму поєднанні дають можливість вибрати відповідний аксесуар для себе або в подарунок.

Типорозмір

Загалом можна виділити три формати ключниць, що склалися:

  • Брелок підходить для невеликого набору ключів. Його обирають ті, хто не любить тягати із собою сумки чи рюкзаки. Такі моделі робляться з розрахунком на те, щоб не займали багато місця та легко поміщалися до кишені стандартного розміру.
  • У вигляді портмоне. У деяких випадках така форма дозволяє замінити клатч. Принаймні зовнішній вигляд ключниць-портмоне великого формату саме такий. До того ж крім відділення безпосередньо для ключів, у таких моделях можуть бути кишені для візиток, кредитних карток та дрібниці.
  • Футляр багато хто вважає найпрактичнішим варіантом ключниці. Аксесуар такої форми зручний у носінні та використанні, він також може мати додаткові відділи, в які помістяться інші корисні дрібнички: візитівки або документи.

Правило вибору тут просте: якщо ви носите з собою безліч ключів, а особливо якщо серед них є довгі, вибирайте серед форматів портмоне або футляр.

kluchnicya

З чого роблять ключниці

Класичним варіантом можна вважати ключницю із натуральної шкіри. Більш того, і до сьогодні цей матеріал є найбільш практичним, якщо ви хочете довго користуватися аксесуаром.

Річ у тому, що ключниця – це річ практично щоденного використання. Вона виймається з сумки чи кишені та розкривається щонайменше кілька разів на день. Стирання поверхні відбувається також у міру постійного носіння аксесуара в сумочці або рюкзаку. А найкраще стиранню протистоїть якраз натуральна шкіра.

Гарним варіантом буде щільна шкіра, тому що занадто м’які моделі можуть незабаром втратити свій зовнішній вигляд.

Другий за популярністю матеріал – це штучна шкіра. Завдяки сучасним технологіям моделі зі шкірозамінника виглядають не гірше, ніж із натуральної шкіри. А ось дизайн куди різноманітніший. Тут можна зустріти варіанти гладкої шкіри, а також під “змію” чи “крокодила”. Зустрічаються матові та лаковані варіанти, а також практично вся палітра кольорів.

Певну нішу займають ключниці з текстилю. Це цілком робочий варіант, але треба враховувати, що деякі ключі та інші гострі предмети можуть завершити життєвий цикл цього аксесуара раніше за очікуваний вами термін.

Тому купуючи текстильну модель, з особливою увагою підійдіть до вибору типу тканини. Найкраще набувати максимально товсту та жорстку синтетику — вона прослужить багато років.

Кільця або карабіни?

За типом кріплення ключів представлено два основні види ключниць:

  • з кільцем — коли всі ключі розміщуються на одному кільці;
  • з карабінчиками – де кожному ключу відповідає своє кріплення.

У першому випадку місткість ключниці обмежується лише її власним розміром. Прикріпити можна стільки ключів, скільки вміститься на кільці й скільки зручно носити.

У ключницю з карабінами вміщується обмежена кількість ключиків, але виглядає все впорядковано і красиво. Також сьогодні виготовляють кріплення, що обертаються разом із ключем, тобто можна відчиняти двері, не знімаючи ключ або не обертаючи ключницю разом із ним.

Механізм закриття

Стандартно ключниці виконуються з одним із двох типів закривання: класичною кнопкою та більш сучасною блискавкою.

Кнопка частіше розміщується на шкіряних ключницях і вважається оптимальним варіантом з погляду дизайну. А ось блискавка краще підійде для шкірозамінника та текстилю. Але якщо ви хочете, щоб виріб служив довго, слід звернути особливу увагу на якість блискавки та її кріплення.

Красива та ергономічна ключниця — це не тільки елегантний аксесуар для особистого використання, а й чудовий подарунок. Особливо якщо цей презент витончено доповнить образ людини, яка отримає подібний подарунок.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа