Що робити з одягом, який більше не потрібен?

Що робити з одягом, який більше не потрібенВідповідальне ставлення до речей не закінчується на етапі їх вибору чи покупки, а також включає в себе те, як ви ними розпорядились після закінчення експлуатації. Далеко не у всіх варіантах шлях на смітник – це розумне та екологічне рішення.

Великі обсяги одягу, який збирається на звалищах – це екологічна проблема для України та світу. Нещодавно стало відомо, що одне з найбільших звалищ одягу у світі, що знаходиться у Латинській Америці, досягло обʼємів, які видно із космосу.

В Україні одяг та взуття звозять на загальні звалища, які є у кожній області. Через те, що мережа сміттєпереробних заводів та культура сортування тільки розвиваються, об’єми звалищ теж є значними, хоч їх і не видно з космосу.

Варіантами як звільнитись від непотрібних речей без шкоди для екології поділилися в OLX Україна.

Перше, що можна зробити із речами, з якими ви вирішили попрощатись – здати на утилізацію або перероблення. В Україні по містах діють станції сортування, куди можна здати одяг. При перероблебці з нього виготовляють наповнювачі для мʼяких меблів або дитячих іграшок, що дає для речей “друге життя”.

Якщо одяг чи взуття у гарному стані – його можна віднести у спеціальні пункти збору, куди після очищення та обробки речі передадуть тим, хто їх потребує. У великих містах України є спеціальні контейнери для збору одягу, взуття, дитячих іграшок, постелі та сумок. Наприклад, у Києві, Львові та Одесі такі контейнери встановлюють ГО “Зелений Промінь”, «‎Речі які допомагають» та інші організації. На сайтах можна знайти адреси точок збору та віднести туди речі.

В Україні в різних населених пунктах діють спеціальні пункти збору, де волонтери та небайдужі люди плетуть маскувальні сітки для українських військових. Зберігається потреба на тканини “захисних” кольорів: зеленого, сірого та коричневого. Тому непотрібний одяг такого забарвлення можна принести у спеціальні пункти збору, адресу яких можна знайти у кожному місті.

Третій варіант – продати одяг. Це можливість не лише запобігти нагромадженню одягу на звалищах, а й заробити кошти. Так популярністю в багатьох містах користуються недільні “барахолки”, де можна продати або купити для себе потрібні речі.

Для тих, хто бажає продати одяг онлайн, чудовим варіантом є платформи оголошень, де просто потрібно зареєструватись та розмістити свою пропозицію.

На платформі OLX категорія вживаного одягу та аксесуарів одна із найбільш популярних серед користувачів. Найбільшим попитом серед українців користуються наступні вживані товари: кросівки, сумки, футболки та майки, спортивні костюми, кофти та светри, босоніжки й сандалі. Кількість відгуків від користувачів OLX на ці оголошення про продаж цих товарів станом на травень 2023 року перевищує 1,5 мільйона.

За даними OLX, за останній рік кількість відгуків від користувачів на оголошення про продаж вживаних речей збільшилась майже вдвічі.

Україна – це європейська країна і ми маємо показувати це в тому числі в ставленні до навколишнього середовища, зокрема до свідомого споживання речей, сортування відходів та їх належної утилізації. Дбати про майбутнє країни – це і в тому числі відповідально ставитись до довкілля.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа