Сфери застосування ЛЕД-ламп Т8

Коли йдеться про світлодіодні лампи, більшість людей, звичайно ж, згадують про моделі найбільш традиційного формату – розміром близько 8 см із кулястою чи грушоподібною колбою. Однак існує ще чимало виробів, які також заслуговують на значну увагу. Зокрема, до них можна віднести LED-лампи Т8, для яких основною сферою застосування залишаються джерела верхнього освітлення у великих приміщеннях.

Цей тип пристроїв з’явився як заміна люмінесцентним лампам, які раніше використовували у світильниках денного світла. Отже, сучасні моделі повністю сумісні зі старою арматурою, що дозволяє замінити лампочки, що вийшли з ладу, без переобладнання світильника. Водночас необхідність створення світлодіодних ламп Т8 для застарілих приладів спричинила своєрідний розквіт виготовлення виробів подібного форм-фактора. Сьогодні вони успішно застосовуються також для лінійних світильників, деяких видів настінних підсвічувань, ЛЕД-панелей та ін.

 

Різновиди LED-ламп форми Т8

Спочатку LED-лампи Т8 розроблялися як повноцінна й максимально економічна альтернатива люмінесцентним лампам. Внаслідок того, що конструктивною основою в цьому разі виступили світлодіоди, рівень економічності освітлення коливається в межах 80–90%! При цьому вартість світлодіодних ламп із цоколем Т8 практично рівнозначна їхнім люмінесцентним аналогам.

Якщо ж говорити про якість світла, вона в цьому разі значно вища. По-перше, світлодіодам не властиве мерехтіння під час роботи. Навіть через значний проміжок часу після початку експлуатації вони не починають самовільного гаснути й запалюватися. По-друге, верхній рівень яскравості напівпровідників набагато вищий, ніж у їхніх попередників (за оцінками фахівців, на 40–45%). По-третє, кути розсіювання променів у цьому разі можуть відрізнятися залежно від цього, які завдання ставляться перед освітленням. Існують ЛЕД-лампи типу Т8, котрі мають кути розльоту 120–140°. Вони якнайкраще підійдуть для акцентного підсвічування у ванній кімнаті або на кухні, а також для виставок та музеїв. Вироби з кутами розсіювання близько 170° призначені насамперед для установки у світлодіодні панелі з рефлекторами. Подібні прилади використовуються в офісах, невеликих магазинах та супермаркетах, кінотеатрах, готелях, лікарнях, адміністративних будівлях, банках тощо.

Модифікацій ЛЕД-ламп із патроном Т8 достатньо багато. Серед них найважливіше зазначити ті, які пов’язані з розташуванням вставок, перегородок і підстав, які відбивають світло. Існують моделі, світловипромінювальні елементи в яких розташовані в одній площині з монтажною основою, – такі вироби поширюють своє світло зверху вниз, а тому мають досить локальну область засвітлення. Більш універсальними є світлодіодні лампи типу Т8 з відбивачами – у них світлодіоди розташовуються на кількох гранях перегородок, що дозволяє помістити всередині кожного виробу більше джерел світла й одночасно направити їх у різні боки, збільшивши ефективну освітленість простору.

Розміри моделей можуть змінюватись у досить широких межах: сьогодні в продажу можна знайти світлодіодні ЛЕД-лампи з цоколем Т8 довжиною по 20, 26, 30, 40 і 60 см. Для світильників денного світла випускають моделі по 90, 120 і 150 см. При цьому переважна більшість виробів мають один і той же діаметр, близько 2,6 см, що дозволяє використовувати їх в освітлювальних установках із габаритами, що змінюються. Крім того, при модернізації застарілих світильників та встановленні туди LED-ламп Т8 немає потреби залишати там пускорегулювальну арматуру, адже вона зовсім не потрібна для роботи світлодіодів.

Джерело: 5watt.ua

 
 
 
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа