Пуско-зарядні пристрої для авто: для чого потрібні та як вибрати

Якість автомобільного акумулятора відіграє величезну роль в його здатності зберігати заряд в різних умовах. Та навіть найкращий з них рано чи пізно може розрядитися. Неприємна ситуація може статися в будь-який момент. Наприклад, якщо, виходячи з авто, ви забули вимкнути магнітолу або ближнє світло фар. Це через деякий час призведе до повної розрядки АКБ. І, щоб ви не робили, завести машину не вдасться.

Проблема посилюється в зимовий час, коли на морозі батарея розряджається ще швидше. Тому вже зараз варто піклуватися про її вирішення. Допоможуть в цьому ПЗП для акумуляторів, завдяки яким ви знайдете вихід навіть з найгіршої ситуації.

Що таке ПЗП (пуско-зарядний пристрій) та як він допоможе

Категорія ПЗП об’єднує в собі відразу три типи пристроїв:

  • зарядні;
  • пускові;
  • пуско-зарядні.

Зарядні пристрої призначені для відновлення заряду АКБ. Тобто, якщо ви знаєте, що акумулятор вашого авто має звичку розряджатися, ви просто купуєте обладнання цього типу та після приїзду додому ставите батарею заряджатися.

Пусковий пристрій (бустер) відіграє роль резервного акумулятора. Він призначений для того, щоб завести автомобіль у разі розряджання основного. Це дасть можливість доїхати додому, до роботи чи магазину автомобільних акумуляторів. Енергії пускового пристрою цілком достатньо для запуску двигуна, тому вам не доведеться заводити авто з “штовхача”, або зупиняти інші автомобілі, щоб прикурити. Він легкий та компактний, тому не доставить дискомфорту при перевезенні.

Пуско-зарядний пристрій може виконувати обидві функції — заряджати акумулятор і запустити двигун у разі необхідності.

Вибір пристрою

Щоб за допомогою пускового обладнання можна було запустити двигун, необхідно, щоб показник пускового струму у нього був не меншим, ніж потрібно стартеру автомобіля. Також потрібно обов’язково враховувати напругу — вона повинна співпадати з напругою акумулятора машини. Для легкових це 12 В, для вантажівок 24 В тощо.

Підбір зарядного пристрою також потрібно робити, відштовхуючись від значень, оптимальних для АКБ. Деякі моделі призначені спеціально для конкретних типів батарей: кислотних, гелевих чи AGM. Це також варто враховувати при покупці.

Не нехтуйте додатковими функціями, адже деякі з них дуже корисні. Наприклад:

  • захист від перезаряджання;
  • індикатор заряду;
  • наявність компресора;
  • ліхтарик;
  • можливість зарядити смартфон та ін.

Не варто жаліти на пусковий, зарядний або пуско-зарядний пристрій грошей, адже один з них може стати єдиним, що вас виручить.

Якщо у вас немає часу, щоб розбиратися в характеристиках та вибирати потрібну модель, ви завжди зможете звернутися до консультанта у магазині за допомогою. В такому випадку достатньо буде повідомити йому характеристики авто та свої вимоги до обладнання.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа