Програма розвитку ООН завершила короткострокові професійні курси для українців

undp

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Німеччини створила програму короткострокових професійних курсів. Майже 400 осіб у Дніпропетровській, Чернігівській, Хмельницькій, Львівській та Полтавській областях завершили це навчання.

В основу навчальних курсів покладено 19 найзатребуваніших робітничих професій, серед яких сантехніки, кухарі, кравці та електрозварювальники. Вибір професій обумовлений актуальними потребами українського ринку праці та місцевих бізнесів. Часто цим бізнесам бракує професійних кадрів для відновлення повноцінної роботи підприємств в умовах війни.

undp-ua-professional-courses

Мартін Єґер, посол Німеччини в Україні, зазначив, що розвиток професійно-технічної освіти в Україні є надзвичайно важливим, адже стимулює економічні можливості для різних верств населення в Україні. «Комплексне навчання із подальшим стажуванням на підприємствах і працевлаштуванням – це новий ефективний механізм найму, – сказав він. – Він ще не дуже поширений в Україні, але демонструє високі результати».

Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні, сказав, що вміння українських бізнесів швидко адаптуватися до нових умов допомогло втримати економіку України та не допустити її занурення в кризу. «Такі професійні курси — це дієвий механізм підготовки нових кадрів в умовах війни, який в довгостроковій перспективі допомагатиме українській економіці стабілізуватися та відновлюватися», — зазначив він.

Навчання складалося з теоретичної та практичної частин і проводилося на базі 25 закладів професійно-технічної освіти. Шістдесят менторів та понад п’ятдесят місцевих бізнесів об’єднали зусилля, щоб підготувати нові професійні кадри з подальшим працевлаштуванням. Рівень працевлаштування після завершення курсів у середньому становить близько 75%.

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє сказав, що ПРООН продовжує підтримувати ринок праці та економічний розвиток у нелегкі для України часи. «Комплексна програма навчання та стажування з подальшим працевлаштуванням – це результат системної взаємодії Програми розвитку ООН, місцевих підприємців та закладів професійно-технічної освіти, — зазначив пан Сільє. — У результаті майже 400 людей отримали нові спеціальності, а більшість із них – роботу, й ми дуже радіємо, що змогли цьому посприяти».

Для довідки

Короткострокові курси організовані у співпраці з навчально-методичними центрами професійно-технічної освіти та департаментами освіти та науки за сприяння ПРООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Німеччини, наданої в межах Програми із відновлення та розбудови миру.

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій ПРООН в Україні

Світлина: Ярослав Войта / ПРООН в Україні

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа