Почався процес затоплення шахт «Селидіввугілля»

coal-mine

Через знеструмлення шахт ДП «Селидіввугілля» на Донеччині почався процес їх затоплення, що може призвести до отруєння ґрунтових вод.

Про це 5 січня повідомив Михайло Волинець, народний депутат та Незалежної профспілки гірників України.

«Четверту добу немає електроенергії в м.Селидове (Донеччина), в населених пунктах навколо. Знеструмлені шахти ДП «Селидіввугілля». Почався процес затоплення шахт і якщо він буде неконтрольованим – виникне загроза підняття рівня брудних, отруйних шахтних вод до рівня ґрунтових вод, питного шару – буде отруєно все навколо. Включно з родючим шаром землі, з чорноземом», – вказує Волинець у своєму facebook.

Також, за його словами, затоплення вплине на видобуток вугілля на нижніх горизонтах, на глибинах до 1 800 – 1 400 м.

«Так, енергетики вживають всіх необхідних заходів, щоб стабілізувати ситуацію. Але і їм потрібна допомога», – вказав він.

Волинець повідомив, що озвучив ситуацію по «Селидіввугілля» на нараді Міністерства енергетики з розгляду проблемних питань діяльності державних вугледобувних підприємств, яка відбулась 4 січня 2023-го року.

Згодом, вдень 5 січня, Михайло Волинець повідомив, що ситуація почала покращуватись.

«Після вчорашньої наради у міністра енергетики, завдяки максимально докладеним зусиллям, на підприємство все ж змогли відновити подачу електроенергії. Незалежна профспілка гірників України не погодилась з ініціативою адміністрації ДП відправити працівників у простій. І при наявності електроенергії, людей зараз вживаються заходи по відкачуванню води та порятунку шахт «Україна» та «Котляревська»», – вказав Волинець.

За його словами, на шахті «Україна» вже приступили до відкачування води. На «Котляревській» затоплений конвеєрний штрек, але гірники врятували енергопотяг. Вживаються заходи, проводиться підготовча робота з відкачування води з гірничих виробок і шахти в цілому.

Як повідомляв Герман Галущенко, у Міненерго відбулась нарада з розгляду проблемних питань діяльності державних вугледобувних підприємств, участь у якій взяли керівники шахт, профспілкових організацій гірників, а також народні депутати України, що входять до профільного парламентського комітету.

«Цей і наступний опалювальні сезони ми будемо жити за рахунок власного видобутку. І це факт, який треба прийняти і виходячи з нього розраховувати подальші плани», – резюмував Герман Галущенко.

Повідомляється, що міністр підтримав низку ініціатив учасників наради щодо сприяння підприємствам вугільної галузі під час воєнного стану. Про які саме ініціативи йдеться поки не було повідомлено.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа