П’ять помилок при складанні резюме

Кожен з претендентів на посаду у компанії надсилає туди резюме. Часто вони залишаються без відповіді. Анкета просто не зацікавлює роботодавців. Не тому, що ви поганий фахівець, а тому що резюме має типові помилки. Хочете мати роботу своєї мрії — зробіть так, щоб вона дісталась саме вам. Чіткі формулювання і зрозумілі основні відомості про вас — от що потрібно бачити рекрутерам на папері.

Цінуйте свій час та час інших і готуйте усі відомості про себе заздалегідь ретельно та зважено, щоб потім не бути розчарованим наслідками. Якщо ви маєте сподівання на конкретну вакансію чи на роботу, створити резюме правильно вам допоможе спеціальний сервіс. А про типові помилки, які найчастіше зустрічаються при складенні важливого для вас документу, і про те, як їх уникнути, докладніше розповідаємо тут і зараз.

Типові помилки при написанні

Отже, ось список помилок, яких потрібно уникати:

  1. Недоречний стиль. Мова документу повинна бути діловою, без використання жаргонів, діалектів, великої кількості іншомовних слів, скорочень. Для зворотного зв’язку вказуйте адресу електронної пошти, що не містить зменшувальних, пестливих, незрозумілих слів чи недоречних імен.
  2. Відсутність потрібної інформації. Багато хто не переймається перерахуванням своїх ключових компетенцій та навичок. Ви повинні продемонструвати, що маєте певний досвід і володієте знаннями та вміннями, що потрібні для виконання роботи.
  3. Зайві словосполучення та узагальнені відомості. Усі стандартні формулювання про комунікабельність, відповідальність, цілеспрямованість, написані загальними фразами, не мають сили для тих, хто читатиме вашу анкету. Краще описати одну-дві навички, але підкріпити їх реальним результатом чи фактами.
  4. Відсутність конкретної мети. Вкажіть чітку ціль і продемонструйте розуміння посадових обов’язків конкретної вакансії. Опис лише навичок не дає фахівцю уявлення про те, на яку ви посаду претендуєте. І він не стане витрачати час на резюме без конкретики.
  5. Завеликий об’єм. Одна, максимум дві сторінки тексту — цього достатньо. Вкажіть найважливішу інформацію на першій сторінці. Якщо потрібне фото, то воно повинно теж відповідати стилю документу — ділове і чітке.

Лаконічно та переконливо розповідайте про свої компетенції та уникайте тих моментів, які можуть викликати незручні питання при запрошенні на співбесіду.

Про що слід пам’ятати

При оголошенні конкурсу роботодавець стикається з безліччю резюме. З цієї загальної кількості вибираються ті, що зацікавили, і цей відсоток дуже невеликий. Резюме — це саме те, що складає враження про вас як про фахівця. Зроблений за правилами, грамотно оформлений документ має продемонструвати вашу компетентність, професійність та впевненість у своїх силах.

Навіть якщо ви є ексклюзивним фахівцем у певній галузі, але в резюме це не вказано чи позначено не зовсім дохідливо, то шанси отримати запрошення на співбесіду будуть низькими.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа