Гітара – надзвичайно древній інструмент. Щипковий музичний інструмент з’явився багато тисячоліть до нашої ери. У Стародавній Греції «гітара» мала назву «кіфара», яке перекочувало до Іспанії як латинське «cithara», потім до Італії як «chitarra», а згодом у Франції та Англії з’явилося слово «gitar». Перші згадки про музичний інструмент під назвою “гітара” датуються 13 століттям. Але до сих пір цей інструмент популярний. Наразі існує велике різноманіття форм, кольорів, типів інструменту, який у руках самодіяльного чи професіонального митця здатен викликати сильні емоції у людей. Тому багато хто мріє навчитися гри на гітарі. Доречно було б при цьому знати, яку гітару краще вибирати музиканту – аматору.
Декілька порад від професіоналів
Виникнення бажання освоїти інструмент – це тільки початковий етап складного процесу. Потрібно вирішити такі питання як вибір гітари, місце її придбання, догляд і зберігання. Тому почнемо із основного. Незалежно від того, хочете ви стати віртуозом у грі на гітарі чи виконувати простенькі мелодії у колі друзів, інструмент бажано купувати у спеціалізованому магазині, наприклад, « Гітарний дім», що у Києві. Саме там продаються найякісніші електрогітари в Україні. Це порада, якою варто скористатися, адже вибір інструментів у магазині великий. Крім того, можна отримати консультацію від компетентних у цьому питанні людей, адже існує багато звукових і конструкційних нюансів щодо вибору. А ще спеціалізований магазин – це майстерня, яка пропонує послуги ремонту чи профілактики (читайте ось тут: guitarhouse.com.ua). Професійні музиканти також рекомендують таке:
- вибирайте той тип гітари, який вам подобається. Не обов’язково розпочинати навчання на акустичному інструменті, адже для гітариста-початківця його перші успіхи матимуть серйозне значення в подальшій музичній кар’єрі. Акустика чи електрогітара, – в ідеалі має визначатися лише вашим бажанням. Муки та відсутність бажання ніколи не були стимулом для навчання. Навряд чи людина, яка мріє про скрипку, із задоволенням навчатиметься грі на домрі. Вибір саме того типу гітари, який вам подобається, дасть стимул і мотивуватиме вас на взяття нових висот;
- якщо ви вирішили, що електрогітара −це справді той інструмент, про який ви мрієте грати – можливо, варто трохи зачекати та підкопити грошей для придбання підсилювачів, гітарних педалей та інших аксесуарів;
- вибирайте правильний розмір гітари. Це особливо важливо для дітей. Гра на занадто великій гітарі буде важка для дитини – доведеться піднімати руки вище за плечі, що, в кращому випадку, – вкрай незручно, а в гіршому – болісно;
- вибирайте гітару з обробкою і кольором, що сподобалася. Володіння інструментом, який не тільки добре звучить, а й чудово виглядає, сприяє значному підвищенню вашої мотивації до гри та тренувань.
Догляд за гітарою та її зберігання
Гітара – специфічний музичний інструмент, який чутливий до перепадів температури, низького чи високого рівня вологості. Тому правильний регулярний догляд забезпечить його довговічність, захистить від фізичних пошкоджень. Правила догляду прості:
- Оскільки гітарний корпус покритий лаком, потрібно протирати його чистою полотняною тканиною. У спеціалізованих магазинах продаються спеціальні серветки. Нелакований корпус гітари очищається спеціальним воском або олією.
- Інструмент зберігають у жорстоку чохлі. Оптимальна температура зберігання – 20 °C, 25 °C; вологість – 40-60%.
- Якщо інструмент внесли до приміщення з холоду, йому потрібно дати полежати 10-15 хвилин, а потім уже на ньому грати.
- На гітару не повинні потрапляти прямі сонячні промені.
- Інструмент слід берегти від протягу, температурних перепадів, подалі від систем опалення.
З любов’ю придбаний і правильно доглянутий інструмент – запорука довгого користування і якісного виконання музичних творів.