Навіщо потрібні спеціальні ігрові навушники

Навушники для ігор це абсолютно необхідний інструмент для кожного геймера, кіберспортсмена чи просто любителя провести кілька годин за віртуальними баталіями. Формально звичайно можна використовувати будь-які повсякденні навушники, але до ігрових моделей є декілька специфічних вимог, які рідко зустрічаються в мультимедійних моделях. Саме тому на ринку існує ціла ніша спеціалізованих геймерських гарнітур, і якщо поглянути в каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?head_function_new=536, то можна побачити кілька сотень моделей в доволі широкому ціновому діапазоні. Вибрати серед них конкретну пару може бути непросто, тому в цьому матеріалі ми розберемо ключові характеристики, на які варто звертати увагу перед купівлею. 

Як вибрати ігрові навушники

Для початку відзначимо, що геймерські навушники відрізняються доволі своєрідним звуковим тюнінгом з акцентом на низьких частотах. В цьому є реальна необхідність – такі налаштування сприяють тому, що ви почуєте навіть найтихіші кроки чи звуки пострілу. Серед іншого ігровим моделям властиві:

  • Габаритні чаші з м’якими амбушурами. Оскільки передбачається стаціонарне використання навушників, то виробники не женуться за компактністю, а ставлять на перше місце хорошу звукоізоляцію, комфортну посадку та потужні динаміки.

  • Наявність мікрофона. Обов’язковий атрибут для ігор, щоб можна було спілкуватися з партнерами по команді чи іншими гравцями. Часто мікрофони кріпляться на гнучкій штанзі, яку можна налаштувати під себе, або підняти вверх, коли сам мікрофон не потрібен. Ще зручнішими є моделі навушників зі знімним мікрофоном.

  • Яскравий дизайн та RGB-підсвічування. Абсолютно непотрібний атрибут в плані звуку, але дозволяє виділитися серед інших гравців на lan-party чи турнірі.

  • Вбудовані технології об’ємного звучання. Також націлені на більш точне позиціонування в ігровому просторі та реалістичне заглиблення в нього. Що цікаво, навушники з такими технологіями досить добре підходять для перегляду динамічних блокбастерів.

Варто згадати і про тип підключення ігрових навушників до ПК. Це може бути класичний кабель, або бездротовий варіант, хоча з останнім є нюанси. Річ у тім, що типовий для мультимедійних моделей Bluetooth не дуже добре підходить для ігор через невелику затримку в передачі сигналу, що не грає ролі при прослуховуванні музики, але критично для активних шутерів. Тому частіше використовується радіосигнал, а самі навушники постачаються зі спеціальним приймачем, який вставляється в USB-порт. Звичайно, з провідними моделями такої проблеми немає.

Ігрові навушники для консолей

Окремо варто згадати про гравців, які віддають перевагу не ПК, а консолям Xbox чи Playstation. Через деякі особливості їхньої схемотехніки, вони сумісні не з усіма моделями ігрових навушників. Нерідко можна зустріти навушники спеціально сертифіковані для роботи з тією чи іншою консоллю. Саме їх варто обирати, щоб потім не зіткнутися з ситуацією, коли не всі функції навушників працюють коректно. Часто геймери наслідують приклад улюблених стрімерів чи кіберспортсменів, і купують собі такі самі навушники, але це не найкраща ідея. В першу чергу тому, що для кіберспорту вимоги до гарнітури трохи інакші, ніж для домашнього геймінгу. Крім того, анатомія вуха та голови у всіх різна. Тому ми наполегливо рекомендуємо особисто прийти в магазин та поміряти навушники перед тим, як купувати. Оцініть комфорт посадки, якість звуку, зовнішній вигляд, порівняйте їх з конкурентами. Довіряйте своїм вухам.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа