Meest та PRANA підписали угоду про екодоставку

_DSC0874

5 жовтня президент міжнародної поштово-логістичної групи компаній Meest Ростислав Кісіль підписав угоду з засновниками української компанії PRANA про її участь у проєкті «Зеленалогістика». Він націлений на ліквідацію викидів парникових газів в процесі доставкипоштових відправлень. Проєкт реалізується за підтримки Європейського банку реконструкціїта розвитку (ЄБРР) у співпраці з організаціями GLEC (Global Logistics Emissions Council) таEcoAct.

«Ми отримали грант від ЄБРР на розвиток екотехнологій та вивели на ринок України послугу„Зелена логістика“. Для нас дуже важливо зберігати та відновлювати навколишнєсередовище нашої країни, і я пишаюся, що зараз ми є лідерами на ринку у цьому напрямі, —коментує президент та засновник Meest Ростислав Кісіль. — Щодо наших партнерів, компанії PRANA, я дуже вражений, що львів’яни розробили такий високотехнологічний продукт —будемо раді співпрацювати».

PRANA — український виробник інноваційних рекуператорів, систем вентиляції приміщеньбез втрат тепла. Як зазначає співзасновник компанії Роман Кузич, завдяки роботі власнихсистем вентиляції компанія запобігла викиду орієнтовно 120 000 тонн СО2 та парникових газів.

«Наш продукт пов’язаний з екологією та енергозбереженням. Виробництво максимально наближене до „зеленого“: жодних відходів, повторна переробка сировини. Коли нам запропонували „Зелену доставку“, ми не вагались ані секунди, адже це повністю відповідає нашій філософії нульової шкоди для довкілля», — підкреслює співзасновник PARNA Дмитро Кротов.

У рамках проєкту «Зелена логістика» Meest пропонує компаніям послугу «4Д: ДоставкаДружня До Довкілля». З цією послугою фірми додатково сплачують 1 гривню до тарифу кожного відправлення, яка скеровується на поглинання парникових газів. Зокрема, на збереження та відновлення лісів в Україні та світі: їх висадку та фаховий догляд. Такі посилки будуть маркуватися відповідним стікером.

Сума в 1 гривню спеціально розрахована експертами консалтингової організації EcoAct. Вони оцінили обсяг парникових газів в операційній діяльності Meest та обчислили, що в середньому в процесі транспортування відбувається виділення парникових газів еквівалентно 1,61 кг СО2. Для компенсації такої кількості викидів достатньо інвестувати в проєкти поглинання лише 1 гривню.

Варто зазначити, що зібрані кошти йдуть не у бюджет компанії Meest, а на спеціальний рахунок, який контролює ЄБРР та інші міжнародні інституції. Вони ж будуть координувати та гарантувати цільове використання ресурсів. До проєкту «Зелена логістика» може долучитися будь-яка компанія, що хоче зробити свій внесок у покращення екологічної ситуації в Україні.

«Компанії ТзОВ «Торговий дім «Міст Експрес» та ТзОВ «Прана Платінум» отримали в 2019 році авторитетні відзнаки GREENCUBATOR за вагомий внесок в запровадження екологічних інновацій в Україні та гранти на розвиток зелених технологій від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)».

Відео:

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа