Корпоративні ігри: як розбудувати колективну згуртованість

Хочете підвищити інтерес співробітників до нарад? Пограйте з ними в ігри! Здається несерйозно, але насправді це дасть змогу працівникам зняти стрес, зміцнити робочі стосунки, налагодити контакт із керівництвом і вирішити конфліктні ситуації.

Що таке корпоративні ігри

Це захоплива та корисна розвага для колективу. Такі заходи допомагають залучити персонал в інтерактивну взаємодію, «розтопити лід» у спілкуванні та пізнати одне одного ближче.

Співробітники весело проводять час, прокачують корисні навички та відчувають яскраві емоції, граючи в шаради, Уно, Картинки настрою, Одне слово. Вони ще довго згадуватимуть пережитий спільний досвід. А для HR-менеджера це хороший спосіб відкрити у фахівцях нові якості, такі як лідерство, нестандартне мислення.

Мета проведення корпоративної гри

Серйозні компанії проводять корпоративні заходи не для того, щоб просто розважити співробітників. Якщо діяти безцільно, то зустріч перетвориться на формальність і не принесе користі. Трапляються банальні посиденьки за їжею або офіціоз, на який люди приходять, аби не втратити роботу.

Правильний вибір мети проведення корпоративного заходу дає змогу так організувати програму для неформальної зустрічі співробітників, щоб кожен зміг себе проявити. Найчастіше цілі корпоративних ігор такі:

  • згуртувати колектив, усунувши непорозуміння між співробітниками;
  • виявити серед персоналу креативних людей, лідерів, хороших виконавців;
  • підвищити лояльність співробітників до керівництва та організації загалом;
  • продемонструвати досягнення для мотивації на подальшу роботу.

Корпоративне свято може мати одночасно декілька цілей. Не менш важлива оцінка ефективності проведеного заходу, навіть якщо його формат розважальний.

Як провести корпоративну зустріч

Оптимальний варіант — довірити організацію заходу спеціалізованій компанії, попередньо озвучивши цілі. Фахівці розроблять сценарій з урахуванням завдань і специфіки компанії замовника.

Як оцінити ефективність корпоративної гри

Проведіть анонімне тестування. Воно допоможе оцінити такі аспекти корпоративного заходу:

  • Організаційна ефективність. Відгук співробітників дасть змогу оцінити, чи сподобалася їм гра, що було не так. Інформація допоможе зрозуміти, чи було досягнуто мети.
  • Досягнення мети. Тестування допоможе дізнатися, чи підвищилася після гри кількість позитивно налаштованих співробітників, наскільки працівники відчувають свою важливість для компанії.
  • Окупність інвестицій. В анкеті мають бути запитання, які допоможуть дізнатися, що не влаштовує співробітників у їхній роботі. Для компанії це шанс переглянути умови, змінити їх. Зменшення плинності кадрів зменшить витрати на пошук і підготовку новачків.

Культура корпоративних ігор підвищить привабливість компанії як роботодавця. У сильній і перспективній організації хочуть працювати цінні кадри. Розповіді про цікаві корпоративи привернуть увагу претендентів. А ще регулярні неформальні події покращують психологічний клімат, створюють корпоративну культуру, сприяють доброзичливому спілкуванню.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа