КАСКО: що потрібно знати автовласникам

Страхування авто буває обов’язковим та добровільним. Якщо з першим все зрозуміло, то щодо другого типу полісів у власників транспортних засобів завжди виникає дуже багато питань. Автострахування КАСКО – це захист транспортного засобу та самого водія на випадок різноманітних надзвичайних ситуацій. Подібний поліс може бути різної форми (відрізняється масштабність покриття ризиків). Але про всі ці моменти варто поговорити детальніше.

1.jpg 

Страхування КАСКО в Україні: що це таке

КАСКО – це вид добровільного страхування транспортного засобу від найрізноманітніших випадкових пошкоджень, заподіяних як власником, так і третіми особами. У тому числі поліс покриватиме крадіжку, пошкодження, отримані в результаті ДТП, знищення автомобіля. 

Важлива відмінність від автоцивілки полягає в тому, що поліс КАСКО «оберігає» власника транспортного засобу, а не постраждалого. Саме тому, обираючи добровільне страхування, можете бути впевнені, що отримаєте відшкодування, незалежно від того, хто саме винний в аварії. При цьому розмір страхової виплати можете визначити самостійно, коли оформлятимете договір. 

Добровільне страхування машини – недешева послуга. Але, якщо ваш ТЗ новий чи придбаний у кредит, такий поліс просто необхідний. 

Чому варто оформити КАСКО: основні причини

Коли автовласник оцінює, треба йому оформляти подібний поліс чи ні, він насамперед звертає увагу на те, від яких ризиків він отримає захист. Тут все залежить від того, яку форму оберете. Є повне КАСКО та часткове. Перше, як можна зрозуміти з назви, покриває всі пошкодження. Тобто навіть у тому разі, якщо невдало припаркуєтесь чи хулігани пошкрябають ваше авто, звертайтеся в СК, вам оплатять ремонт у сертифікованому автосервісі.

Що стосується часткових полісів, то ризики, які вони покривають, можуть дуже відрізнятися залежно від СК, до якої звертаєтеся. Стандартний перелік:

  • ДТП;
  • протиправні дії третіх осіб, у тому числі хуліганів, що втекли з місця події;
  • пожежі, вибухи, самозаймання;
  • стихійні лиха;
  • крадіжка ТЗ;
  • інші зовнішні впливи, у тому числі падіння предметів, напад тварин, наїзд на дорожні перешкоди.

На покриття будь-якого з цих випадків, якщо маєте лише автоцивілку, не варто розраховувати. 

Від чого залежить вартість полісу

На ціну додаткового автострахування впливає багато факторів. Приблизну вартість можна визначити за допомогою спеціалізованих калькуляторів чи звернутися до консультанта страхової компанії. Враховуються наступні характеристики:

  • марка та модель машини;
  • рік випуску;
  • вартість транспорту на момент звернення. При купівлі з салону береться за основу ціна. Якщо авто вже вживане, то проводиться незалежна оцінка. Тут враховується стан автомобіля;
  • розмір франшизи. Тобто сума коштів, яку власник готовий сам заплатити в разі пошкодження. Мається на увазі наступне: оформили поліс із франшизою 2 000 гривень. Отже, у випадку пошкодження, ремонт якого коштує менше вказаної суми, власник сплачує його самостійно. Відповідно, чим більша франшиза, тим дешевше обійдеться КАСКО;
  • місто реєстрації ТЗ. У населеному пункті з великою кількістю людей (а отже, і машин) ризики зростають у геометричній прогресії. Різниця в ціні може бути в декілька разів;
  • цілі використання. Комерційний автомобіль експлуатується значно інтенсивніше, тому ставка на нього дорожче на 30–40%;
  • водійський стаж. Звісно, у водія, котрий їздить менше ніж 1 рік, шансів пошкодити авто значно більше.

SlBfQaGDYXlWhnl6FtBgo_X7ztKP-GFYMjgWkkiI4PINfv1sPzP1MPBuKqvPe48cNkNT9aGzSVGNgHOCdxSiSVQJ4avCpsRnwmvgC5o721UlereH561E8hZWFQ786NngI3sQthzryhQnbjlKOZmJRm_B6Y-mjKuH-8bCsUE9_iRUSpn9MObeSVlJ6nh4

Зверніть увагу: оформити КАСКО може не лише власник автомобіля, але й будь-який водій, котрий керує ним на законних підставах. Ще один важливий момент: чим більше осіб допущено до керування, тим дорожче обходиться поліс.

Чи стане КАСКО обов’язковим

Це навряд чи колись станеться, адже вартість цих видів страхування досить висока. Багато автовласників впевнені, що страхувати машину, якій більше ніж 10 років, за цією програмою просто нераціонально, до того ж ТЗ може виходити з ладу дуже часто.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа