Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 25.12.2023

sanctions-us

1. Частка іноземних інвестицій у російські облігації федеральної позики, за даними на 1 грудня 2023 року, знизилася порівняно з попереднім місяцем і склала 7,5%, йдеться у матеріалах Банку росії.
2. Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті росії.
– Іноземні акціонери російського проєкту “Арктик СПГ-2” – французька TotalEnergies, китайські CNPC і CNOOC і консорціум японських Mitsui і JOGMEC – оголосили форс-мажор щодо участі в проєкті.
– Це може призвести до того, що “Арктик СПГ-2” позбудеться довгострокових контрактів на вивезення СПГ.
– А російська нафтовидобувна компанія “Новатек” буде змушена самостійно фінансуватиме проєкт.
– При цьому в росії критично постає питання наявності танкерів льодового класу для вивезення СПГ.
3. У росії закінчилися гроші на викуп іноземних літаків.
– Зарезервовані у Фонді національного добробуту 300 млрд руб на операції з переоформлення літаків іноземних лізингодавців майже вичерпано.
– У бюджеті Фонду національного добробуту залишилося 3,5 млрд із 300 млрд руб, виділених раніше на придбання літаків іноземних власників.
– Останні кошти пішли на врегулювання по 28 літакам «Аерофлоту», 45 літаками S7 та 19 — «Уральських авіаліній».
4. Держдепартамент США оголосив про розширення континентального шельфу Сполучених Штатів в Арктиці та Беринговому морі на територію, що сягає площі близько 1 млн кв км.
– У Держдепі заявили, що на території розширеного континентального шельфу зосереджено безліч ресурсів (наприклад, коралів та крабів) та життєво важливих місць проживання морських організмів.
– Повідомлення про розширення шельфу звучить на тлі прагнень США розширити доступ до критичних мінералів, необхідних для виробництва батарей електромобілів та реалізації проектів із генерації відновлюваної енергії.
– Влада рф уже відреагувала на рішення США.
– Перший заступник голови комітету Ради Федерації росії з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що рф також претендує на цю частину шельфу і готова відстоювати свої інтереси.
5. Німеччина включила росію до списку країн, які вважаються податковими притулками.
– Відповідне розпорядження, підписане міністром фінансів Крістіаном Лінднером та головою Мінекономіки Робертом Хабеком, опубліковане у Федеральному віснику ФРН.
– Згідно з текстом документа, росія, поряд з Антигуа та Барбудою, Белізом та Сейшельськими Островами, з 20 грудня вважається країною, яка не готова співпрацювати з питань оподаткування. Загалом у списку 16 юрисдикцій.
– Як йдеться у розпорядженні, включення до переліку надійшло на підставі додатка 1 висновку Ради ЄС про переглянутий список «некооперативних країн та територій з метою оподаткування» від 17 жовтня 2023 року.
6. В росії готуються до санкцій проти мосбіржі.
– Влада рф готується до запровадження нових санкцій США, які можуть призвести до припинення торгів на московській біржі доларом США та євро.
– Московська біржа є найбільшою фондовою біржею у росії. Запровадження санкцій проти неї може призвести до різкого падіння цін на російські акції та облігації, а також до продовження відтоку іноземного капіталу.
– На початку листопада США запровадили санкції проти санкт-петербурзької біржі. Санкції призвели до заморожування вкладень росіян в іноземні цінні папери на загальну суму близько $3 млрд.

Володимир Омелян

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа