Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 25.01.2024

sanctions-18

1. Росія втратила найбільший офшор у Європі: банки Кіпру закрили рахунки 82% клієнтів із рф.
– Банки Кіпру в період з 2014 по 2022 роки закрили рахунки 82% клієнтам із рф.
– Обсяг «вигнаних» з Кіпру коштів оцінюється в 43,5 млрд євро. На Кіпрі роками відмивалися сумнівні гроші російського походження і була програма «золотих паспортів», за допомогою якої громадянство Кіпру видавалося за інвестиції в економіку республіки.
– Влада Кіпру навесні розпочала розслідування російської присутності на острові, відкривши загалом 29 справ після того, як США та Велика Британія у квітні ввели санкції проти 13 фірм та осіб, викритих у приховуванні активів олігархів.
2. У росії рекордно за 13 років злетіли ціни на труни.
– За 2022-23 рр. середня ціна виготовлення труни в країні підскочила на 22,2%.
– У перший рік війни труни подорожчали на 15,82%, а минулого року ще на 5,55%.
– В результаті накопичене за останні три роки зростання стало рекордним за минулі 13 років: порівняний стрибок цін — на 40% — офіційна статистика востаннє фіксувала в 2008–10 роках.
– Водночас, із двозначною швидкістю дорожчає «риття могил». Минулого року зростання цін на цю послугу досягло 11,25% і стало максимальним за весь час доступної статистики (з 2016 року).
3. У росії нестача кадрів у промисловості встановила новий рекорд.
– У січні 2024 року рекордні 47% керівників промислових підприємств вказали на нестачу кваліфікованих кадрів.
– Цей рівень кадрового дефіциту став найвищим за історію проведення опитувань з 1996 року.
4. США збільшать виробництво збагаченого урану для зниження залежності від рф.
– Для цього планується виділити близько $2,2 млрд, повідомила помічник глави Міністерства енергетики Сполучених Штатів Кетрін Хафф.
5. Комітет Сенату США підтримав законопроєкт щодо конфіскації російських активів.
– Комітет Сенату США схвалив законопроєкт, який допоможе створити умови для конфіскації російських активів і передачі їх Україні для відновлення, повідомляє Reuters.
– Зазначається, що 20 членів комітету підтримали “Акт з відновлення економічного процвітання та можливостей (REPO) для українців”.
– У випадку якщо законопроєкт пройде повне голосування в Сенаті та Палаті представників і буде підписаний президентом Байденом, це відкриє шлях до першого в історії захоплення Вашингтоном активів центрального банку країни, з якою він не перебуває у стані війни.
6. Організація Об’єднаних Націй підтвердила, що відкрила рахунок у російському банку, оскільки західні санкції ускладнили використання звичайних платіжних каналів.
– Рахунок було відкрито ще 2022 року, зараз його використовують для отримання обов’язкових і добровільних внесків у цю міжнародну організацію, повідомив представник ООН.
– Зокрема, таким чином організація отримує членські внески від трьох російських банків до програми кліматичного фінансування ООН.
7. НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни світового лідера у сфері виробництва зварювального обладнання та матеріалів – американсько-шведську компанію Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB).
– Компанія принципово залишається в рф, утримує там заводи та постачає свої товари через систему державних закупівель російському “Газпрому”.
– У червні 2022 року компанія офіційно оголосила про продовження роботи у росії та необхідність наростити виробництво, а також розширити локальний асортимент продукції, що там випускається.
8. Королівський дім Швеції виключив виробника шоколаду Marabou зі свого списку постачальників, оскільки його власник – компанія Mondelez потрапила до чорного списку НАЗК через діяльність в росії.
– Наприкінці минулого року було прийнято рішення припинити дію наказу, згідно з яким продукції компанії Marabou надавався титул “постачальник Королівського двору Швеції”.
– Минулого року кілька магазинів прибрали продукцію Marabou зі своїх полиць, а низка організацій вирішили бойкотувати компанію.

 

Володимир Омелян

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа