Нова марка Укрпошти
1. Ситуація із народжуваністю в рф продовжує стрімко погіршуватися на тлі війни в Україні та масової мобілізації.
– За даними росстату, у квітні в країні народилося 96,1 тис. дітей. Це найнижчий показник початку XXI століття.
– До цього в січні-березні кількість народжених знизилася на 2,9% рік до року і склала 311,1 тис. дітей. 2022 року в рф народилося 1,306 млн дітей — мінімальна кількість з 2001 року.
– У цілому по країні народжуваність виявилася в 1,5 рази нижчою за смертність (1,905 млн).
– Відправка на фронт і загибель десятків тисяч чоловіків на війні неминуче принесе погіршення демографічної ситуації — кількість народжень дітей знизиться ще на 5–10% і стане найнижчою з початку ХІХ століття, вважають експерти.
– Сумарний коефіцієнт народжуваності перших дітей протягом останніх шести років впав на 19,9%, а других — на 31%.
– Поруч із падінням народжуваності зростає смертність. За перші чотири місяці природне зменшення населення рф досягло 189 тис. чоловік, що значно більше, ніж за часів до пандемії коронавірусу.
– За підсумками року показник може зрости до 500 тисяч осіб.
2. У російських супермаркетах стали красти на 20% частіше.
– Число крадіжок у російських супермаркетах у 2022 році зросло приблизно на 18-20% щодо попереднього.
– З лютого до квітня 2022 року на один магазин припадало до 130 крадіжок. Це на 18% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Найчастіше в магазинах крадуть продукти харчування, такі як алкоголь, делікатесні сири та м’ясні вироби.
3. У травні поточного року росія вийшла на друге місце з імпорту газу до Іспанії.
– Обсяг зріс на 193,8% порівняно з показником за аналогічний період минулого року.
– У травні королівство закупило у росії еквівалент 9663 ГВт·ч ЗПГ, рік тому було поставлено 3289 ГВт·ч. Таким чином у травні росія посіла друге місце за обсягами постачання цього виду палива до Іспанії після Алжиру.
– За перші п’ять місяців цього року королівство закупило у рф 33 472 ГВт · год ЗПГ – це на 135,8% більше за показник минулого року.
– Минулого року обсяг придбаного Мадридом ЗПГ із росії зріс на 45% порівняно з показником 2021 року.
4. Канада внесла до списків санкцій 24 фізичних та 17 юридичних осіб — МЗС країни.
– Під санкції потрапили Віктор Янукович, блогер Юрій Подоляка та колишній перший заступник міністра інформації ДНР Данило Безсонов.
5. Канада конфіскувала транспортний літак Ан-124 підсанкційної російської компанії “Волга-Днепр”, який перебуває у Торонто, та розпочала процес його передачі Україні.
– Зазначений літак прилетів до Торонто перед початком російського повномасштабного вторгнення в Україну й не зміг залишити Канаду до того, як вона закрила свій авіапростір для російського транспорту.
– Відтоді Ан-124 стоїть у міжнародному аеропорту Торонто, якому винен сотні тисяч долар за простій.
6. Володимир Зеленський ввів санкції щодо голови Конституційного суду росії Валерія Зорькіна та 10 чинних суддів.
– Загалом у списку 178 осіб. Санкції запроваджуються терміном на п’ять років.
7. Рада Міжнародного союзу ковзанярів залишила в силі усунення росіян від міжнародних змагань.
8. Виробник Oreo зіткнувся з бойкотом з боку скандинавських компаній через бізнес у рф.
– Американський виробник кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв Mondelez International зіткнувся з зростаючим корпоративним бойкотом у скандинавському регіоні через постійну присутність у росії.
– На тлі цього компанія попросила про зустріч з норвезьким урядом, щоб захистити свій місцевий бізнес.
– Авіакомпанії SAS і Norwegian Air, залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, ритейлер Elkjop, судноплавна група Fjord Line і Норвезька футбольна асоціація були серед тих, хто оголосив в останні дні про припинення продажу продукції Mondelez.
– Світовий виробник снеків, виробник Oreo, Toblerone та десятків інших брендів, має сильну присутність у Норвегії та Швеції через своїх місцевих виробників шоколаду Freia та Marabou.
– Хоча деякі західні компанії продали свої російські активи після вторгнення рф в Україну минулого року, інші, такі як Mondelez, залишилися, незважаючи на тиск з боку співробітників в інших країнах”, – пише агентство.