Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 16.03.2024

1. Сизранський НПЗ у росії може втратити до 70% потужності після атаки українських дронів.
– Безпілотник прилетів по установці ЕЛОУ-АВТ-6 (для знесолення та вакуумної перегонки нафти).
– Установка призначена для переробки 6 млн. тонн нафти на рік за загальної потужності НПЗ в 8,9 млн. тонн.
– І хоча саме обладнання виробляється у росії, але виробництво залежить від імпортних комплектуючих.
– Заміна чи ремонт обладнання триватиме місяці.
2. У російської залізниці виникли складнощі з сервісом локомотивів: кількість поїздів, відставлених від руху через «неутримання парку локомотивів», за 2023 рік зросла більш ніж удвічі.
– У сервісних підприємствах кажуть, що почали робити превентивну заміну критичних деталей — це має зменшити кількість несправностей.
– Аналітики наголошують на нестачі комплектуючих та персоналу у сервісних організацій і не бачать перспектив швидкого поліпшення ситуації.
3. Російський бізнес відрізали від хмарних сервісів Microsoft та Amazon.
– Компанії Microsoft та Amazon з 20 березня 2024 року закриють доступ до своїх хмарних продуктів для росіян.
– Причиною нових обмежень у Microsoft і Amazon назвали санкції ЄС, через які стало неможливим постачання «певного програмного забезпечення для управління або проєктування (включаючи хмарні рішення) організаціям, зареєстрованим у росії».
– «Для російських компаній це означає, що скористатися цими продуктами або отримати доступ до даних, що містяться в них, з 20 березня 2024 року буде неможливо», — додали в компанії.
– Через закриття доступу можливі функціональні обмеження у роботі хмарних продуктів та сервісів Microsoft, Amazon та Google.
4. G7 загрожує скоординованими санкціями, якщо Іран надасть росії балістичні ракети.
– Західні офіційні особи заявили, що не мають доказів того, що Іран відправив ракети до росії для використання у війні в Україні.
– Проте G7 зазначила у заяві, що Іран уже зробив це.
– Американські офіційні особи заявили, що інтерес росії до придбання іранських ракет для використання в Україні став очевидним у грудні, коли російська делегація відвідала іранський навчальний полігон, де спостерігала за балістичними ракетами та відповідним обладнанням.
– Європейські чиновники також попередили, що якщо Тегеран відправить ракети до росії, це стане для них «червоною лінією» при введенні ширших санкцій проти Ірану.
– США, ЄС та Великобританія вже запровадили цілеспрямованіші санкції проти Тегерана за надання росії безпілотників та технологій для війни в Україні.
5. Євросоюз працює над 14-м пакетом санкцій проти рф, до якого увійдуть заходи боротьби з обходом попередніх обмежень.
– Про це заявив високопосадовець ЄС напередодні зустрічі глав МЗС країн співтовариства 18 березня.
6. ЄС чинить все більший тиск на імпортерів російського СПГ.
– Єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що у 2024 році поставки СПГ до ЄС скоротяться в тому числі завдяки поступовому тиску на імпортерів газу з рф всередині союзу.
– ЄС має впевненість щодо поставок СПГ із США, звідки ЄС імпортує найбільше газу, після диверсифікації закупівлі з 2022 року.
– У той час як трубопровідні потоки природного газу з росії впали до рекордно низького рівня після 2022 року, поставки СПГ зросли.
– Уряди країн ЄС отримають новий інструмент для припинення закупівель російських поставок після того, як через кілька тижнів набуде чинності закон, який дозволить блокувати такі потоки без застосування санкцій.
– Цей захід дозволить країнам ЄС тимчасово заборонити російським і білоруським експортерам бронювати інфраструктурні потужності, необхідні для транспортування ЗПГ і природного газу, щоб захистити свої основні інтереси безпеки.
7. Близько 95% західних компаній, як і раніше, працюють у росії, у тому числі австрійські та американські,— глава МЗС Австрії.
– Міністр також наголосив на необхідності продовжувати дотримання всіх введених проти росії санкцій у повному обсязі.
– “Ми відкрито говоримо на цю тему з нашими партнерами, з Європейським союзом та нашими американськими друзями”, – розповів він.
8. Уряд Австрії поставив за мету повністю відмовитися від закупівель російського газу до 2027 року. Про це заявив глава МЗС республіки Александер Шалленберг на прес-конференції зі своїм американським колегою Ентоні Блінкеном.
– “Мета австрійського уряду – до 2027 року стати на 100% незалежними від російського газу”, – підкреслив Шалленберг.
9. Фінляндія перестала пускати авто з російськими номерами.
– Починаючи з сьогоднішнього дня у Фінляндії більше не можна їздити на автомобілях, зареєстрованих у росії, без спеціального дозволу.
– Автомобіль із російськими номерами у Фінляндії відтепер може бути обкладений митом і ПДВ, після чого він має виїхати за межі ЄС.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа