Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 10.03.2024

1. У росії зріс максимальними темпами обсяг зняття готівки з карток у 2023 році, а зростання обсягів грошових переказів за картками, навпаки, виявилося найменшим за цей же період.
– У 2023 році фізичні особи зняли з карток 33,3 трлн руб., що перевищує показник 2022 на рекордні 13%.
– Грошові перекази по картах у 2023 році зросли лише на 8%, збільшившись до 79,3 трлн руб.
– На зростання готівки, що прискорилося, впливає неможливість розплачуватися картами за кордоном, проблеми з міжнародними переказами, а також контроль за рухом капіталу.
2. У росії закінчилися фари для ремонту Lada Granta, які були зроблені до 2022 року.
– Для ремонту своїх авто, дилери пропонують клієнтам пошукати фари самостійно, але знайти їх по всій росії не вдається.
– Продавці запчастин пояснили, що старі моделі фар є «чистою Францією» і замовити їх можна лише через Казахстан.
– Проблема ускладнюється тим, що нові фари від Granta не взаємозамінні зі звичайними, оскільки мають різні кріплення.
3. Лише 10% світових компаній повністю вийшли з російського ринку.
– Лише 372 світові компанії повністю вийшли з російського ринку, ідеться у щомісячному дослідженні Kyiv School of Economics.
– Це 10% компаній, що є у базі KSE або 26,4% компаній, які отримували дохід в росії в 2022 році.
– Ще близько 32,5% заявляють про намір вийти з їхнього ринку.
– Зокрема, у лютому свій бізнес в рф повністю ліквідувала компанія Inditex, що володіє брендами Zara, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Pull & Bear, Stradivarius.
– Серед інших – з ринку рф вийшла компанія IKEA, що продала там свій бізнес.
– Водночас, станом на 3 березня 2024 року понад 2150 міжнародних компаній продовжують працювати та не планують покидати російський ринок. Це 57,5% компаній, що є у базі KSE.
4. Основними торговими партнерами росії в Європі за підсумками 2023 року стали білорусь, Німеччина та Нідерланди.
– На ці країни сукупно припала майже половина товарообігу рф з регіоном, при цьому показник скоротився приблизно вдвічі до $163,4 млрд.
– Обсяг товарообігу з Мінськом у 2023 році досяг близько $55 млрд.
– Товарообіг з країнами Євросоюзу скоротився у 2,8 раза до $96 млрд. Головними торговими партнерами в ЄС називають Німеччину ($12,2 млрд), Нідерланди ($9,9 млрд) та Італію ($9,4 млрд).
– Основними торговими партнерами росії за підсумками 2022 стали Китай, Туреччина і Нідерланди. До першої п’ятірки країн за обсягами торгівлі також увійшли Німеччина та білорусь.
5. Мінфін США пригрозив Raiffeisen Bank International санкціями за ведення бізнесу в росії.
– Зокрема США можуть відрізати австрійську групу від американської фінансової системи, якщо той продовжить обслуговувати торгові угоди, пов’язані з російським військово-промисловим комплексом.
– У 2023 році Raiffeisen Bank заробив у росії 1,3 млрд євро. На території рф знаходиться 490 філій банку, де працюють майже 10 тисяч осіб.
– Щобільше, банк не тільки фінансує податками російський терористичний режим – він також надає кредитні пільги військовослужбовцям російської терористичної армії.
6. Колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у лютому таємно прибув до Венесуели та провів переговори з президентом країни Ніколасом Мадуро, обговоривши з ним війну в Україні.
– Вони обговорювали ситуацію в Україні на тлі побоювань Заходу щодо можливих постачань Каракасом зброї та іншої військової допомоги москві.
– Також політик у розмові з венесуельським лідером торкався теми можливих умов нормалізації відносин із Великобританією, яка не визнає легітимність адміністрації Мадуро.
7. У Латвії заарештували телевізійного майстра, який допомагав місцевим жителям налаштовувати російські канали, які заблоковані в країні.
– Поліція провела обшуки у підозрюваного та вилучила обладнання для прийому телевізійних сигналів.
– За даними відомства, чоловік надав послуги щонайменше 181 мешканцю Латвії.
– Проти нього порушили справу за ст. 280 КК Латвії – про зайняття підприємництвом, щодо якого діє спеціальна заборона. Чоловікові загрожує три роки позбавлення волі.
– Відповідальність у вигляді штрафу до €700 загрожує і тим, кому він налаштував російські канали.
8. Угорщина вирішила не виступати проти 13-го пакету санкцій ЄС проти росії.
– Міністр закордонних справ країни Петер Сійярто заявив , що у новому санкційному пакеті усунуто всі елементи, які б суперечили інтересам Угорщини.
– При цьому він вважає, що ЄС ухвалює неправильне рішення.
9. Відновлення України коштуватиме більш ніж один трильйон доларів. Про це свідчать дані Європейського інвестиційного банку.
– У матеріалі зазначається, що закордонні фірми посилюють свою присутність “на місцях”, сподіваючись отримати в майбутньому вигідні контракти, оскільки відновлення України стане найбільшою інвестиційною можливістю з часів Другої світової війни.
– За експертними оцінками, лише відновлення інфраструктури вимагатиме протягом найближчих п’яти-десяти років близько 3,5 мільйона тонн сталі.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа