-
Свердловини-близнючки сумарно дають 390 тис. куб. м газу на добу: 270 тис. куб. м та 120 тис. куб. м.
-
Розташовані на найглибшому родовищі АТ «Укргазвидобування» та мають глибину 6 км 200 м та 6 км 225 м.
-
Завдяки використанню сучасних бурових верстатів, майстерності фахівців Укрбургазу та скороченню аварійності під час виконання робіт свердловини вдалось пробурити вдвічі швидше – за 8 місяців замість 2-3-х років.
Київ, 14 травня 2024 року
Компанія Групи Нафтогаз – АТ «Укргазвидобування» – ввела в експлуатацію ще дві високодебітні свердловини на одному із найглибших родовищ на сході України. Сумарно вони дають 390 тис. куб. м газу на добу: 270 тис. куб. м та 120 тис. куб. м.
Ці свердловини пробурені на одному родовищі, на одному пласті та майже одночасно, тому на технічному сленгу їх називають «близнючками». Вони також мають відносно однакову глибину – 6 км 200 м та 6 км 225 м.
«Раніше буріння таких свердловин тривало від двох до трьох років. Ці ж були готові за 8 місяців. Лише системно покращуючи технологічні процеси, ми даємо кращий результат та посилюємо енергетичну стійкість України», – повідомив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.
Він нагадав, що що у 2024 році Група планує наблизити обсяг видобутку до 15 млрд куб. м газу.
Ідея буріння обох свердловин належить центру 3D-моделювання УкрНДІгазу. Місця їх закладання визначив молодий розробник Дмитро Овчаренко. Каротажні роботи високої складності, пов’язані з великою глибиною свердловини, виконали фахівці Геофізичного управління «Укргазпромгеофізика». Саме вони визначили глибини залягання та параметри продуктивних пластів.
«Нові дані сейсморозвідки та буріння дозволили нашим фахівцям створити якісну 3D-модель, яка наразі є однією з найкращих в Укргазвидобуванні та дозволяє ефективно планувати напрямки подальшого освоєння цього родовища. Роботи на родовищі тривають і незабаром буде закінчено бурінням наступну оціночно-експлуатаційну свердловину», – підсумував Олег Толмачев.
Загалом з початку року Укргазвидобування ввело в експлуатацію вже сім нових високодебітних свердловин з урахуванням свердловин-близнючок.