Глечики проти проточних фільтрів для води: що краще очищає

Водопровідна вода в більшості великих міст незадовільної якості. Її не можна пити з-під крана, вона несмачна навіть кип’ячена. Існує два рішення: постійно купувати воду у пляшках або почати фільтрувати самостійно. Про останній варіант і поговоримо, а саме порівняємо фільтри, у яких є картридж для води: проточні, глечики та систему зворотного осмосу. Що з цього краще очищає воду?

6470e9a992c4a

Якість очищення

Перш за все розберемося в основних типах фільтрів:

  1. Глечик (накопичувальний) — найпростіший варіант. У нього встановлюється фільтр, вода заливається у верхню ємність, проходить через фільтр і стікає в основний контейнер. У ємності фільтр завжди один, а ретельність очищення залежить від типу та якості картриджа.
  2. Проточний сорбційний фільтр. Підключається до водопроводу, у складі зазвичай має кілька картриджів. Добре очищає від хлору, іржі, важких металів, органіки.
  3. Фільтр зворотного осмосу. Також підключається до водопроводу. Вода під тиском проходить через мембрану — туго скручений тонкий полімерний матеріал. Вона затримує навіть найдрібніші частинки. При цьому в системі зворотного осмосу, крім мембрани, є фільтри механічного та сорбційного очищення. Недолік: вода виходить практично дистильованою, якщо в конструкції не передбачений мінералізатор. Це найпотужніше очищення з доступних: хлор, іржа, важкі метали, бактерії, клітини паразитів, віруси — вода позбавляється їх практично на 100%.

Картриджі за типом призначення

У магазині Екософт представлено багато картриджів для води. Найпоширеніші:

  • сорбційні — органічні та неорганічні домішки, важкі метали, хлор та його сполуки, зазвичай виготовлені з гранульованого засипного або пресованого активованого вугілля, іноді з додаванням срібла;
  • іонообмінні — полімерна смола, заміщає іони кальцію та магнію на іони натрію, пом’якшує воду;
  • знезалізнювальні — справляються із залізом та марганцем;
  • мембранні — полімерний матеріал у зворотному осмосі.

Також існують фільтри грубої, механічної очистки: наприклад, дискові та сітчасті. Більшість виробників експерементують зі складами картриджів, додаючи в один, наприклад, і вугілля, і смолу водночас. Натомість з’являються картриджі зі змішаним складом для унікальних завдань. Одні добре справляються з токсинами, інші — з бактеріями, треті — з іржею.

Що вибрати

За якістю очищення води немає рівних системам зворотного осмосу. У них вода проходить усі можливі стадії очищення: попередню механічну, через сорбційні картриджі, тонку мембрану, тонкі фільтри. Таку воду можна спокійно пити прямо з-під крана, не переймаючись її якістю. Головне, стежити за розхідниками та встановити мінералізатор.

Непогано справляються проточні сорбційні фільтри. У них вода проходить через комплект різних картриджів і поетапно очищується більшості очевидних шкідливих домішок: хлору, заліза, органічних та неорганічних суспензій.

А ось у фільтрах-глечиках ефект очищення залежить від того, який картридж-касета встановлений. Один і той самий картридж може чудово справлятися з хлором та токсинами, але пропускати великий відсоток іржі

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа