Народження дитини-це не тільки яскраві емоції і нова сторінка в житті кожної сім’ї, а й додаткові витрати в сімейному бюджеті. Перед батьками стоїть непросте завдання-підготувати матеріальну базу для майбутніх спадкоємців. Які стратегії та інвестиційні інструменти підходять для цього найкраще – ми розбиралися в кращих пропозиціях на ринку.
Депозит як засіб накопичення
Найпростіший варіант, який вам можуть запропонувати в будь – якому банку-це накопичувальний депозит. Все що потрібно для відкриття – це вибрати банк і укласти договір. Незважаючи на те, що це внесок для дітей, він може відкриватися як на дорослого, так і на дитину. В такому випадку договір банківського вкладу підписує один з батьків або опікун.
Термін договору
Все більше українців замислюється про майбутнє своїх дітей ,і це не може не радувати. Однак, відкрити ощадний депозит на 10-15 років, на жаль, не вийде. Найчастіше максимальний термін вкладу становить 13 місяців, тому вам доведеться або періодично укладати новий депозитний договір, або використовувати функцію автоматичного продовження. Якщо в договорі була така функція, і вас влаштовують процентна ставка, яка буде діяти на наступний період, ви можете просто не забирати гроші, і депозит буде пролонгований автоматично. Популярна практика – розрахувати дохід від депозиту, а потім вибрати оптимальний варіант для своєї сім’ї.
Плюси накопичувального депозиту
Крім того, що подібні вклади дуже популярні у населення, у них є ще кілька очевидних плюсів:
- великий вибір варіантів вкладів;
- можливість вибрати додаткові функції при оформленні: можливість поповнення, або дострокове розірвання договору при необхідності;
- стабільне отримання прибутку у вигляді щомісячних нарахувань або капіталізації відсотків;
- ваші гроші застраховані у Фонді гарантування вкладів;
- можливість автоматичного продовження;
- бонуси у вигляді додаткових відсотків до основної ставки.
Мінуси Ощадного депозиту
як і в будь-якій справі, існує недоліки подібних вкладів:
- при достроковому розірванні договору можуть бути застосовані штрафні санкції;
- сума страхування становить 200 тисяч гривень. Якщо сума вашого вкладу більше, можливо варто задуматися про відкриття ще одного депозиту.
Накопичувальне страхування
Ще один спосіб збирати гроші на дитину-відкрити рахунок в страховій компанії. Гарантована прибутковість менше, ніж при відкритті депозиту, крім цього, вам в обов’язковому порядку доведеться регулярно поповнювати страховий рахунок протягом усього терміну дії договору. Це не так зручно, як відкрити ощадний депозит, тому накопичувальне страхування не користується особливою популярністю у населення.