Нещодавно вийшли друком матеріали організованих в лютому НАЦ «УССД» Шостих Бандерівських читань «Економічний націоналізм та соціальна справедливість» (упорядники Тетяна Бойко, Юрій Сиротюк, Богдан Галайко, Костянтин Денисов).
Тексти, поміщені в збірнику, переконливо свідчать не лише про те, що націоналісти мають вагомі напрацювання та пропозиції в царині економіки, але й про те, що є чимало фахівців, здатних ці напрацювання та плани втілювати в життя. Серед авторів відомі науковці, успішні підприємці, практичні політики.
«Націоналізм – гармонійна, рухлива ідеологія, що використовує кращі світові практики соціально-економічних реформ у власних інтересах, дбаючи виключно про них», – наголошується в передмові до збірника.
Опираючись на теоретичні напрацювання і досвід попередників, ідеологічну платформу ОУН, сучасні націоналісти пропонують реформаторські шляхи, які мають привести до результату, яким бачать могутню Українську державу, в якій пануватиме соціальна та національна справедливість.
Розробка, популяризація і втілення сучасної концепції українського економічного націоналізму, зрештою – економічної програми націоналістів, є важливим і нагальним завданням. І дуже добре, що бачимо як розуміння цього завдання, так і можемо зауважити досить значне коло фахівців, готових до його виконання, свідченням чого є проведення останнім часом кількох наукових конференцій зі згаданої тематики та вихід ряду видань. Насамперед ідеться про анонсований збірник та про конференцію в Івано-Франківську в жовтні минулого року.
На зміну «принесеним з чужого поля», механічно запозиченим та штучно впроваджуваним комуністичним та ліберальним експериментам над народом має прийти органічна, випрацювана і національно зорієнтована політика економічного націоналізму. І проведення конференцій з цієї проблематики, видання наукових збірників, організація круглих столів та дискусійних майданчиків – вагомі кроки на шляху до національної перспективи.
Сергій Вересень, УІС