Експлуатація генераторів: 5 корисних порад

Бензинові генератори все ще залишаються одним з найбільш затребуваних товарів в Україні. Українцям доволі часто доводиться вмикати генератор для забезпечення власних побутових потреб. Щоб він прослужив довше та не виходив з ладу, потрібно вміти правильно користуватися пристроєм. Як дбати про генератори — читайте далі.

1. Як вмикати техніку

Перед вмиканням пристрою потрібно від’єднати прилади, що мають отримувати живлення від генератора. Якщо ви придбали генератор у Дніпрі, то уважно прочитайте інструкцію перед тим, як його вмикати.

Спочатку пристрій має попрацювати декілька хвилин без навантаження. Це необхідно, щоб його двигун добре прогрівся. Залежно від температури на вулиці треба зачекати 3–5–10 хвилин.

Перед вмиканням перевіряйте рівень мастила та пального. Памʼятайте, що в жодному разі не можна заливати пальне у працюючу техніку або таку, яка ще не охолола після роботи. Це може призвести до пожежі.

2. Яким має бути навантаження

Для збереження робочих властивостей генератора не бажано, щоб прилад тривалий час працював із граничним навантаженням. Так само не бажано, щоб він довго працював на холостих обертах. Оптимальне навантаження для пересувної електростанції складає 40–70%.

Без перерви генератор може працювати, поки не скінчиться пальне. Потім прилад має бути вимкнено, щоб дати йому охолонути. Є різні моделі, навіть без бака, з баком до 10 літрів, та електростанції з великим об’ємом більш ніж 35 літрів. Вибрати потрібний варіант можна в інтернет-магазині Алло у Дніпрі.

3. Пальне та мастило

Бажано використовувати якісні ПММ. Фахівці радять заправляти генератори бензином марки АИ-92.

Мастило беруть відповідно від сезону. Можна взяти всесезонну рідину, яка підходить для температури від -15 до +30. Але якщо на вулиці морози близько 20–25 градусів, потрібно заливати спеціальне мастило, розраховане на такі кліматичні умови.

Для нового генератора перша заміна мастила виконується через 15–20 годин роботи. Далі мастило потрібно міняти кожні 50 годин.

4. Повітряний фільтр

Повітряний фільтр з часом забруднюється. Бажано перевіряти його стан кожні 20–30 годин роботи приладу. Якщо проблему проігнорувати, ККД генератора може зменшитися на 25%.

Повітряний фільтр не обовʼязково міняти на новий. Його можна зняти та добре промити у теплій мильній воді, дати висохнути природним шляхом та встановити знову.

5. Що треба робити, якщо генератор стає на консервацію

Якщо ви впевнені, що найближчим часом генератор вам не знадобиться, треба видалити залишки палива. Для цього бензин зливають у ємність та запускають прилад, щоб він спалив те, що не вилилося, бензинові пари тощо. Після цього паливний кран перекривають.

Законсервований генератор краще вмикати раз на місяць. Це робиться, щоб усі його вузли змащувалися мастилом. Таким чином вони будуть захищені від корозії.

Якщо вийшло так, що генератор залишився з паливом та не вмикався понад 3 місяці, перед роботою потрібно перевірити рівень мастила, та в разі необхідності замінити його на нове.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа