Претендувати на підвищення та отримувати більшу зарплатню — такі можливості відкриваються перед людьми, які знають англійську мову. Розповідаємо, в якій сфері діє така закономірність.
Нещодавно Work.ua провів дослідження ринку праці юриспруденції. Зʼясувалося, що одну з ключових ролей у цій сфері відіграє знання англійської мови. Зокрема, 15% вакансій у категорії «Юриспруденція» містять вимогу про знання цієї мови.
У Work.ua проаналізували, який саме рівень володіння мовою очікують роботодавці від шукачів:
-
1% — початковий;
-
32% — середній;
-
21% — вище середнього;
-
38% — просунутий;
-
8% — вільно.
Як бачимо, початковий рівень не дає суттєвих переваг на ринку праці. Це логічно, бо для використання мови у професійній сфері цього недостатньо.
Кому саме точно потрібно вивчати англійську? Докладний аналіз посад показав, що мова відкриває шляхи до керівних посад і сучасних напрямків юриспруденції. Йдеться про такі посади:
-
начальник юридичного відділу;
-
юрист-міжнародник;
-
юрист ЗЕД;
-
юрист з інтелектуальної власності;
-
юрист з міжнародних грантових програм;
-
юрист із захисту персональних даних (GDPR);
-
юрист з оцінки комплаєнс-ризиків;
-
IT-юрист;
-
юрист по роботі з інноваційним бізнесом (у сфері штучного інтелекту, криптовалют, блокчейну, Fintech тощо);
-
корпоративний юрист;
-
адвокат / юрист з податкового права;
-
юрист з антимонопольного права.
Найчастіше правників зі знанням англійської мови шукають юридичні фірми, IT-компанії, громадські організації.
І хоча конкуренція за вакансії з вимогою про англійську мову відповідає середнім показникам, компаніям непросто знайти релевантних кандидатів. У квітні 2024 року лише 3 вакансії у категорії «Юриспруденція» не отримали жодного відгуку від шукачів. Усі вони вимагали просунутого рівня англійської мови. В одній із вакансій компанія шукала юриста з медичного права, у двох інших — імміграційного юриста.
«Знання англійської мови — це те, на що найбільше скаржиться юридичний ринок, бо рівень володіння англійською у кандидатів залишає бажати кращого. Роботодавець може довчити молодих спеціалістів юридичних питань, дати їм більше знань та практики в юридичній сфері. Але ми не можемо змушувати їх вивчати та покращувати свою англійську», — поділилася Тетяна Благодір, менеджерка з персоналу АО «Адвокатська фірма „Грамацький і партнери“».
А чи відповідає рівень знань шукачів очікуванням роботодавців? 35% кандидатів вказали, що володіють англійською. При цьому їхній рівень такий:
-
24% — початковий;
-
53% — середній;
-
6% — вище середнього;
-
16% — просунутий;
-
1% — вільно.
Як бачимо, переважно шукачі мають початковий і середній рівень англійської, тоді як роботодавцям потрібні люди з рівнем «вище середнього» і «просунутий».
Володіння англійською прямо впливає на дохід — середній розмір зарплати у категорії «Юриспруденція» зі знанням англійської у квітні 2024 року складав 27 500 грн, що на 38% вище за середню зарплату в категорії.
Англійська впливає також на зарплатні очікування шукачів. Якщо на рівнях «початковий» і «середній» цей показник складає 20 000 грн, то шукачі із рівнем «вище середнього» претендують на дохід 25 000 грн. Шукачі з просунутою англійською хочуть заробляти щонайменше 30 000 грн.
А от кандидати з вільною англійською неочікувано вказали розмір бажаної зарплати 22 500 грн. Докладніший аналіз показав, що велика частка цих шукачів претендує на посади, що оплачуються нижче середнього — помічників юриста чи адвоката.
Докладніше про стан ринку праці в категорії «Юриспруденція» — за посиланням.
Вікторія Білякова