Український ветеранський фонд разом із соціологічною групою “Рейтинг” провели соціологічне опитування стосовно того, чи готовий український бізнес брати на роботу ветеранів. Як свідчать результати опитування 97% тих, хто має свій власний бізнес, або ж хотів його мати, готові взяти на роботу ветерана російсько-української війни.
Соціологічне опитування було проведено у січні.
Робота в суспільстві
“Ще 93% усіх опитаних зазначили, що готові працювати в одному колективі з ветеранами. Це вказує на те, що наразі немає стигми ветеранів у суспільстві й військові можуть розраховувати на повну підтримку та розуміння як з боку керівників, так і колективу. Тобто саме суспільство готове співпрацювати з ветеранами, полегшуючи їхню абілітацію після повернення з війни”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, т.в.о. виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.
Результати другого опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві” свідчать про те, що в українців змінилося й ставлення до ветеранів.
Відтак, якщо влітку 30% заявили, що під поняттям “ветеран” вони розуміють особу, яка воювала у Другій світовій війні, то зараз тенденція інша. Вже 21% вважає, що ветерани — люди молодого віку. Ще 55% переконані, що ветерани — люди середнього віку. Рівень тих, хто вважав ветеранами учасників Другої світової знизився до 7%.
Крім того, у новому опитуванні цікавились, що є причиною того, що респонденти рідко або ніколи не спілкувалися з ветеранами. 75% назвали причиною “відсутність ветерана у близькому оточенні”. 13% не хочуть викликати у ветерана неприємні спогади. 5% бояться сказати неправильні речі. 4% вважають причиною відсутність спільних тем для обговорення. Тільки 1% вбачає проблему у відмінності поглядів на життєві проблеми.
Довіра до ветеранів та їхні проблеми
Загальний відсоток довіри до ветеранів за пів року зріс з 92% у серпні до 93% у січні. Також було зазначено і про проблеми ветеранів та їхню обізнаність у соціумі.
Відтак, 37% опитаних дізнаються інформацію про проблеми ветеранів з телебачення. Ще 37% – з розповідей близьких та знайомих. 34% дізнаються такі новини з соціальних мереж. 22% дізнаються про подібне з каналів у месенджерах Telegram або Viber, 19% – з інтернет ЗМІ, а 13% – з особистого досвіду.
Серед головних проблем, з якими ветерани зіштовхуються найчастіше, відносна більшість визначили психологічні розлади (40%). Також люди називали труднощі з оформленням пільг, пошуком роботи, отриманням медичної допомоги, нерозуміння суспільства. Про конфлікти з близькими та родиною або алкогольну, чи наркотичну залежність як проблеми ветеранів говорили по 14% опитаних.
Підтримка держави
Значно зменшилася кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами російсько-української війни: у серпні 2022 року таких було 69%, у січні 2023 – 53%.
Найчастіше негативної думки про виконання зобов’язань держави перед ветеранами дотримуються мешканці західних регіонів, представники середнього та старшого покоління, близькі тих, хто воював в АТО і сьогодні не воює.
Джерело: bahmut.in.ua